Вашингтон, Маніла та Токіо зміцнюють оборонне співробітництво

На цьому тижні президент США Джо Байден проводить переговори з президентом Філіппін та прем’єр-міністром Японії щодо посилення економічних та оборонних зв’язків. Це обговорення відбувається на фоні загроз з боку Північної Кореї, військових дій в Україні та секторі Газа, а також в контексті протидії експансії Китаю.

У середу Байден зустрінеться з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою, щоб зміцнити оборонні зв’язки з цим союзником США в Індо-Тихоокеанському регіоні та його все важливішим глобальним партнером. Очікується, що сторони обговорять плани модернізації структури американського військового командування в Японії для покращення взаємодії з японськими збройними силами у кризовій ситуації. Також буде розглянуто питання про майбутню участь Японії в тристоронньому оборонному альянсі AUKUS за участю США, Австралії та Великої Британії.

В четвер Байден проведе двосторонню зустріч з президентом Філіппін Фердинандом Маркосом, після чого відбудеться тристороння зустріч за участю глави Білого дому, Маркоса та Кісіди. Ймовірно, тут обговорюватимуть протидію тиску Китаю на Філіппіни в спірних районах Південнокитайського моря.

Нещодавно Філіппіни повідомили, що військові кораблі США, Австралії, Філіппін та Японії проведуть одноденні навчання в Південнокитайському морі на підтримку вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

Американські посадовці зазначають, що взаємодія на найвищому рівні з Філіппінами охопить не лише оборонні питання, а й сфери енергетичної та економічної безпеки, а також великі інфраструктурні проєкти.

Загалом, ці переговори спрямовані на зміцнення оборонних та економічних зв’язків США з Японією та Філіппінами на тлі геополітичних викликів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Перспективи розширення AUKUS: США натякають на нові партнерства

Вперше в історії: у Вашингтоні відбудеться тристоронній саміт лідерів США, Філіппін та Японії

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *