Последние новости
Найбільші банки США спишуть прострочені кредити на мільярди доларів

Шість найбільших банків США: JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs та Morgan Stanley, прозвітують найближчими днями про списання за підсумками квітня – червня сукупно $5 млрд прострочених кредитів, а також виділять $7,6 млрд додатково на покриття позик, які можуть стати безнадійними.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на оцінки аналітиків Bloomberg.

Обидва показники майже вдвічі вищі, ніж у тому ж кварталі рік тому. Проте вони залишаються нижчими за показники, які були зафіксовані великими банками на початку пандемії, коли списання і резерви досягли максимуму в $6 млрд і $35 млрд відповідно, — зазначає видання.

Стрибок списань пройде на тлі зростання процентних ставок за кредитами. Останнє дозволило банкам збільшити відсоткові доходи, однак водночас позичальники стикаються зі складнощами в обслуговуванні взятих кредитів.

Найбільшим джерелом проблем для банків аналітики називають кредитні картки. Зокрема, списання за картковими кредитами JPMorgan за квартал склали $1,1 млрд порівняно з $600 млн роком раніше. У Bank of America кредити за картами досягають близько чверті коштів, що списуються.

Ще одним джерелом складнощів стали кредити на комерційну нерухомість. Її власники стикаються зі зниженням попиту на офісні приміщення, оскільки віддалена та гібридна робота зберігається, навіть попри те, що пандемія закінчилася.

Найбільший кредитор комерційної нерухомості серед найбільших банків США – Wells Fargo – повідомив інвесторам, що банк додав $1 млрд до резервів на можливі втрати з позик на нерухомість.

Доходи від інвестиційно-банківського бізнесу також, ймовірно, будуть під стресом. Очікується, що доходи банків на Волл-стріт та у сфері корпоративного консультування цього кварталу знову впадуть через брак активності в укладанні угод. При цьому зростання доходів від торгівлі, які різко зросли останніми роками на тлі нестабільності фінансових ринків, сповільниться.

Проте, банківські аналітики кажуть, що вигоди від підвищення відсоткових ставок, ймовірно, переважать негативні наслідки для більшості великих банків. У середньому аналітики очікують, що шість найбільших банків США повідомлять про підвищення прибутку на акцію на 6% у річному обчисленні.

Очікується, що JPMorgan, який одним із перших звітуватиме 14 липня, оголосить про найбільший відсотковий стрибок втрат за кредитами порівняно з аналогічним періодом минулого року. Аналітики прогнозують, що сукупна вартість списань за кредитами – збитків, зазначених як безповоротні, – та нових резервів за II квартал становитиме $3,8 млрд. Це на 120% більше у порівнянні з сумою прострочених кредитів у розмірі $1,8 млрд, про яку повідомлялося у найбільшому банку країни у тому ж кварталі рік тому.

Аналітики прогнозують, що сукупні втрати по кредитах у Wells Fargo та Bank of America за квартал збільшаться більш ніж удвічі. При цьому втрати Goldman зростуть на 70%, а Morgan Stanley та Citi – на 60%.

JPMorgan, Citigroup та Wells Fargo звітують про доходи 14 липня, Bank of America та Morgan Stanley – 18 липня, Goldman Sachs – 19 липня.


Читати також:

Понад 90% американців скорочують витрати на фоні інфляції та менше донатять — опитування

Американці стали рідше змінювати автомобілі через зростання цін та кредитних ставок

США запобігли дефолту: як розвивалася епопея навколо межі держборгу

Байден закликав довіряти фінансовій системі США після краху двох банківСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *