Скандал у нелегальному салоні краси: п’ятеро клієнтів заразилися ВІЛ

У США розгорівся скандал навколо нелегального спа-салону в місті Альбукерке, штат Нью-Мексико. Як повідомляється у звіті Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), принаймні п’ятеро клієнтів цього закладу заразилися вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) під час косметичних процедур.

Розслідування випадку розпочалося у 2018 році, коли зафіксували перше зараження після відвідування салону. При обшуку приміщення поліція виявила немарковані пробірки з кров’ю, неупаковані шприци та інші порушення санітарних норм. Як з’ясувалося, заклад працював без відповідної ліцензії.

Протягом кількох наступних років, з 2018 по 2023 рік, діагноз ВІЛ був поставлений ще кільком клієнтам нелегального спа-центру. Загалом жертвами стали чотири жінки та один чоловік, який, ймовірно, заразився через інтимний контакт з однією з клієнток.

Причиною масового зараження називають популярну косметичну процедуру «вампірський ліфтинг» або плазмотерапію. Під час неї у пацієнта беруть кров, відокремлюють плазму за допомогою центрифуги, а потім вводять її під шкіру обличчя за допомогою голок. Ймовірно, в салоні порушували правила безпеки та використовували нестерильне обладнання, що й призвело до передачі ВІЛ-інфекції.

Поліція відкрила кримінальну справу та закликає всіх, хто відвідував згаданий заклад, негайно пройти обстеження на ВІЛ. Лікарі також рекомендують клієнтам інших салонів краси ретельно перевіряти сертифікати та дозволи на діяльність, аби уникнути подібних випадків зараження через халатність чи злочинну недбалість власників.

Трагічний інцидент в Альбукерке став чутливим нагадуванням про необхідність суворого дотримання санітарних вимог та належного контролю у сфері косметичних послуг. Життя та здоров’я клієнтів має бути пріоритетом номер один для всіх салонів краси.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Гейтс інвестує $5 млн в експериментальне лікування для ВІЛ-інфікованих осіб

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *