Благодійний фонд Білла Гейтса інвестує $5 млн в експериментальне лікування для ВІЛ-інфікованих. Нова технологія дозволить пацієнтам з ВІЛ відновити імунну систему швидше, ніж під час пересадки кісткового мозку.
Кошти Гейтса допоможуть французькому стартапу Smart Immune провести випробування на хворих на лейкемію.
Благодійний фонд Білла Гейтса та його колишньої дружини Мелінди Френч Гейтс інвестує $5 млн у французький біотехнологічний стартап Smart Immune.
Про це пише Financial Times із посиланням на заяву компанії.
Кошти фонду Гейтсів підуть на проведення ранніх випробувань технології Smart Immune, яка має допомогти пацієнту з ВІЛ повністю відновити свою імунну систему за короткий термін. У випробуваннях візьмуть участь хворі на лейкемію, яким необхідно відновити імунітет після хімієтерапії.
Розроблений стартапом метод дозволяє в лабораторних умовах перетворити стовбурові клітини на незрілі Т-клітини. Після введення в організм ці клітини дозрівають, стаючи важливою частиною імунної системи. При цьому процес дозрівання займає менше ніж 100 днів, тоді як пацієнтам, які отримали трансплантацію кісткового мозку, потрібно не менше 18 місяців для відновлення імунітету.
Крім того, клітини, підсаджені методом Smart Immune, живуть в організмі до 10 років, тоді як сьогодні середній термін виживання ін’єкційних Т-клітин становить від двох до шести тижнів», — пише FT.
На сьогодні вже у кількох пацієнтів з ВІЛ, які раніше отримали трансплантацію стовбурових клітин кісткового мозку від донорів, стійких до інфекції, настала ремісія. Технологія Smart Immune дає надію, що такого ж ефекту можна досягти у великих масштабах, модифікувавши клітини таким чином, щоб вони були стійкими до ВІЛ, — пояснює видання.
Smart Immune раніше вже отримала грант у розмірі €17,5 млн та інвестиції в акціонерний капітал від Європейської інноваційної ради. Наразі стартап розраховує залучити ще €50 млн у рамках інвестиційного раунду серії A, — повідомила FT генеральний директор Карін Россіньоль.
За словами співзасновниці компанії Марини Каваццана, Smart Immune також працює над створенням невеликого апарату, який міг би спростити виробництво Т-клітин без лабораторії. «Ми хотіли б зробити цю технологію доступною для всіх пацієнтів, які її потребують. Але насамперед необхідно довести у клінічних випробуваннях, що наше бачення є вірним», — зазначила вона.
Читати також:
Білл Гейтс попередив світ про «біотерористичну» атаку, більш руйнівну, ніж коронавірус
Вчені США порівняли ефективність вакцин Pfizer і Moderna: оголошено результати, яка вакцина краща
ВІЛ – виліковний! Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі зробили революційне відкриття
У США вперше схвалили ін’єкцію для профілактики ВІЛ
Перший у світі пацієнт отримав вакцину від раку
Pfizer хоче купити фармкомпанію Global Blood Therapeutics
Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.
Світлина з відкритих джерел