Близький Схід на порозі нового конфлікту: Ізраїль і Іран готуються до військової ескалації

Ситуація на Близькому Сході вкотре загострюється. Експерти попереджають про реальну загрозу прямого ірано-ізраїльського збройного зіткнення найближчим часом. Офіційні особи США вважають, що Іран готує масштабний напад на Ізраїль у відповідь на нещодавній удар по іранських об’єктах у Сирії.

За даними американських джерел, Іран може застосувати понад 100 ударних безпілотників та десятки ракет проти військових цілей в Ізраїлі вже найближчим часом, можливо, навіть до п’ятниці. При цьому американські чиновники визнають, що Ізраїлю буде складно протистояти атаці такого масштабу.

Президент США Джо Байден сказав, що очікує іранського удару «швидше, ніж пізніше», і закликав Тегеран не вдаватися до агресії. Водночас Вашингтон відправив до Ізраїлю досвідченого генерала для координації можливих спільних дій.

У Тель-Авіві вже підготувалися до найгіршого сценарію. Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу пообіцяв, що Ізраїль «завдасть шкоди» тим, хто посягне на його безпеку, додавши, що країна готова «як в оборонному, так і в наступальному плані».

Експерти попереджають, що якщо Іран віддасть наказ про прямий удар по Ізраїлю, це може перерости у широкомасштабний регіональний конфлікт, втягнувши в нього й інших акторів. В такому разі наслідки можуть бути катастрофічними.

Водночас, за оцінками фахівців, ані Іран, ані Ізраїль насправді не зацікавлені в повномасштабній війні. Проте обидві сторони прагнуть показати рішучість і не допустити ескалації, що значно підвищує ризик випадкового чи необдуманого загострення конфлікту.

Наразі ситуація залишається вкрай напруженою. Провідні країни світу, включаючи США, закликають Тегеран і Тель-Авів до стриманості та розумного підходу, аби уникнути нової великої війни на Близькому Сході.

Джерело: CBS News

Читати також:

Байден пообіцяв «залізну підтримку» Ізраїлю у разі нападу Ірану

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *