Новітні розробки SpaceX: двигун Raptor, тестування Starship та амбітні плани компанії

SpaceX, космічна компанія Ілона Маска, продовжує активно просувати свої проєкти. Нещодавно компанія оприлюднила відео, на якому показано вогневе випробування двигуна Raptor — рідинного ракетного двигуна, розробленого SpaceX для використання на ракетній системі Starship — Super Heavy.

Raptor — це ключовий елемент майбутньої ракетної системи Starship, яку SpaceX планує використовувати для запуску своїх наймасштабніших місій. У квітні Ілон Маск провів 44-хвилинну презентацію, де окреслив подальші плани компанії.

Зокрема, Маск повідомив, що найближчим часом, ймовірно, у травні, має відбутися четвертий тестовий політ Starship — Super Heavy. Компанія також працює над технологією повернення першого ступеня на Землю. За словами Маска, для цього знадобиться не менше двох випробувань, коли Starship буде приводнюватися в океані, перш ніж SpaceX дозволить йому здійснювати посадку на космодромі.

Ілон Маск також заявив, що в перспективі SpaceX планує навчитися дозаправляти ракети на орбіті. Амбітні далекосяжні плани компанії включають створення марсіанської колонії та місячної станції.

Крім того, Маск нагадав про успіхи програми запусків важкої ракети Falcon 9, на рахунку якої вже 327 успішних польотів. SpaceX також здійснила 45 запусків космічного корабля Dragon, завдяки яким на орбіті побували 50 людей.

Одним із технічних досягнень компанії, про які згадав Ілон Маск, стало будівництво «мегазил» — високих веж з величезними «клішнями» для захоплення ракет під час посадки. До середини наступного року SpaceX планує звести першу таку башту на мисі Канаверал, додатково до вже існуючої в Техасі.

Загалом презентація Ілона Маска продемонструвала, що SpaceX продовжує активно розвивати свої технології, рухаючись до реалізації масштабних космічних проєктів, включно з пілотованими місіями до Місяця та Марса. Компанія намагається випередити конкурентів і закріпити лідерство в космічній галузі.

Джерело: Voice of America

Читати також:

SpaceX провела третє випробування ракетної системи Starship — Super Heavy

Армія США планує доставляти вантажі за допомогою ракет SpaceX

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *