Breaking News: протести в Китаї, Великобританія будує ядерні реактори, цінова межа на російську нафту

Головні теми світових ЗМІ за минулі вихідні. У Китаї спалахнули протести через коронавірусні обмеження, американські ЗМІ пишуть про дефіцит боєприпасів для України, ЄС не планує відмовлятися від російської нафти та газу.

У суботу в Китаї пройшли масштабні вуличні протести проти жорстких карантинних заходів уряду

Про це повідомляє CNN . Приводом стала загибель 10 людей під час пожежі в багатоквартирному будинку в Урумчі. За однією з версій, пожежникам завадили оперативно під’їхати до місця НП карантинні патрулі. Влада не змогла стримати вуличні акції протесту навіть у Шанхаї, де вже два місяці триває жорсткий карантин. Якщо вуличні протести не стихнуть, влада буде змушена піти на послаблення карантинних заходів.

Найбільший виробник топових iPhone може скоротити випуск на 6 млн штук — Bloomberg

Зниження виробництва пов’язані з протестами щодо обмежень по COVID. Заворушення на ключовому для Apple заводі Foxconn у китайському Чженчжоу можуть призвести до скорочення виробництва iPhone Pro майже на 6 млн одиниць у 2022 році», — повідомило інформагентство Bloomberg.

За інформацією видання, оцінка втрат виробництва ще може змінитись, оскільки ситуація на заводі продовжує залишатися нестабільною. «Багато залежатиме від того, як швидко Foxconn зможе повернути людей на складальні лінії після бурхливих протестів проти обмежень COVID. Якщо карантин продовжиться найближчими тижнями, виробництво може бути повністю призупинено», — йдеться у публікації.

Завод Foxconn в Чженчжоу виробляє переважну більшість пристроїв iPhone 14 Pro і Pro Max — найбільш популярних телефонів Apple цього року. За останні два тижні Apple і Foxconn збільшили оцінки недовиробництва в Чженчжоу, втрати поточного року вони мають намір компенсувати виробництвом додаткових 6 млн смартфонів у 2023 році», — стверджує джерело.

При цьому Bloomberg зазначає, що раніше в листопаді, ще до заворушень минулого тижня, аналітики Morgan Stanley також оцінили дефіцит моделей iPhone Pro приблизно 6 млн одиниць цього року. Протести в iPhone City, як ще називають виробничий комплекс у Чженчжоу, виникли через обмеження, введені на підприємстві після спалаху COVID.

У розпал сезону виробництва в iPhone City працює до 200 000 осіб, при цьому після протестів звільнилося понад 20 000 співробітників», — йдеться у статті. Foxconn є найбільшим виробником iPhone, що випускає 70% смартфонів Apple. 45% доходів Foxconn Apple припадає на iPhone, які вона виробляє в Індії та Китаї. За даними Reuters, Foxconn працює над збільшенням виробництва на іншому заводі — у Шеньчжені, щоб компенсувати дефіцит.

Проблеми військово-промислового комплексу країн НАТО

У газеті The New York Times у суботу опубліковано статтю Стівена Ерлангера та Лари Джейкс «США та НАТО намагаються озброїти Україну та поповнити свої власні арсенали». У статті йдеться про проблему, з якою зіткнулися країни НАТО – брак низки видів зброї та боєприпасів.

Найбільша війна в Європі з часів Другої світової, інтенсивність боїв, необхідність допомагати Україні та підтримувати власні арсенали на нормативному рівні поставили перед усіма країнами НАТО, передусім найбільшими та промислово розвиненими з них серйозну проблему браку ряду видів зброї та боєприпасів. Країни НАТО вже передали Україні зброї, боєприпасів та військового обладнання понад $40 мільярдів.

Що означає нормативний рівень озброєння країни?

Наприклад, Франція передала Україні 18 самохідних 155-мм гаубиць «Цезар». Ця кількість складає 20% від французької 155-мм артилерії. Опускатися нижче кількості, що залишається, не дозволяє норматив міністерства оборони.
Інший приклад. США поставили Україні понад 900 тисяч 155 мм артилерійських снарядів. Протягом минулого літа артилерія ЗСУ витрачала від 6 до 7 тисяч снарядів на день. Американська військова промисловість досі була здатна виробляти 15 тисяч таких снарядів на місяць.

І так далі. Таких прикладів багато. Тому зараз США та інші країни НАТО, які мають військову промисловість, значно збільшують кількість замовлень на ті види озброєнь та боєприпасів, які потрібні Україні і які потрібно зробити, щоб поповнити запаси на власних базах, не опускаючи їх нижче за допустимий рівень. Військовій промисловості доведеться перебудовуватися та збільшувати виробництво. Це завдання, яке не вирішується миттєво. Наприклад, щоб відновити запас 155-мм снарядів на базах зберігання в США, продовжуючи надавати допомогу Україні, потрібно 4-5 років.

Військовій промисловості країн НАТО доведеться розширювати виробництво, створювати нові робочі місця, відновлювати зупинені раніше виробничі лінії, і працювати більше, ніж в одну зміну. Новий час потребує нових рішень. А парламентам країн НАТО, насамперед тим із них, хто має розвинену військову промисловість, доведеться виділяти більше бюджетних грошей на закупівлю озброєнь.

Ринок нафти: трансформація продовжується

Мінфін США дозволив Chevron імпортувати нафту та нафтопродукти, вироблені на підприємствах компанії у Венесуелі. Таким чином США намагаються знизити можливий «шок пропозиції» у зв’язку із запровадженням цінової межі на російську нафту», — пише Bloomberg. За даними агентства, РФ готується запровадити законодавчу заборону продажу своєї нафти країнам і компаніям, які запровадили цінову межу.

Тим часом Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) цього тижня може оголосити про масштабне підвищення видобутку нафти», — пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела. Втім, це вже не перше повідомлення видання за останній місяць, і раніше картель спростовував ці чутки. Очікується, що Євросоюз заборонить більшу частину імпорту сирої нафти з Росії 5 грудня. Разом із США та рядом країн-союзників планується заборона на відвантаження, торгівлю та страхування перевезень російської нафти в будь-якій точці світу, якщо її ціна буде вищою за певний рівень. З 5 лютого такі ж санкції зачеплять і російські продукти нафтопереробки.

Однак рівень цінової межі так і досі не визначений, оскільки Польща, Естонія та Литва наполягають на набагато нижчій межі, ніж $65-70 за барель, запропонований G7″, — пише CNBC. Тим часом Греція, Кіпр і Мальта лобіюють вищу межу або будь-яку форму компенсації за очікувану втрату їхнього бізнесу, оскільки в цих країнах від обмежень серйозно постраждає сектор судноплавства.

Великобританія завершує розробку проєкту малих ядерних реакторів

В уряді Великобританії завершується розробка проєкту з держпідтримки малих ядерних реакторів у рамках стратегії поетапної відмови від газових електростанцій та декарбонізації електропостачання», — повідомляє The Times. Цим напрямком займатиметься організація Great British Nuclear (GBN). Вона розробить мережу із 20–30 невеликих модульних реакторів, які вже збудує компанія Rolls-Royce. Фінансування тільки початку підготовчих робіт на чотирьох-шістьох реакторах оцінюється в 500 млн фунтів стерлінгів.

Акції у США зростають, але низький прибуток компаній може знову потягнути їх униз

The Wall Street Journal детально проаналізував ситуацію на американському фондовому ринку та опублікував зріз прогнозів аналітиків про те, яким буде для ринків останній місяць 2022 року. До кінця листопада S&P 500 упав уже на 16%, але зріс на 13% порівняно з 12 жовтня, найнижчим рівнем закриття 2022 року. Однак, це тимчасовий відскок, — попереджають аналітики. За розрахунками FactSet близько 97% компаній з S&P 500 закриють третій квартал зі зростанням прибутку лише на 2% у річному обчисленні. Це буде найповільніше зростання доходів із третього кварталу 2020 року.

Прогнози на четвертий квартал також невтішні. Якщо цього літа аналітики вважали, що прибуток компаній S&P 500 у четвертому кварталі зросте на 9%, то тепер більшість прогнозів пов’язані з падінням доходів на 2%. Відповідно, слідом униз піде і вартість акцій. За підсумками 2023 року в FactSet очікують зростання прибутку компаній із S&P 500 на 5% у річному обчисленні.

Коротко

Binance може викупити криптокомпанію Voyager Digital, яка опинилася на межі банкрутства після краху біржі FTX та інших представників крипторинка», — повідомляє CNBC.

Ілон Маск анонсував запровадження нового сервісу Twitter із кольоровими галочками. Він має запуститися наступного тижня Наступної п’ятниці Twitter планує запустити сервіс із різнобарвними галочками для користувачів, компаній та урядів», — пише Reuters. Раніше невдалий перший запуск призвів до різкого збільшення кількості користувачів, які видають себе за знаменитостей та бренди на платформі. У соцмережі буде кілька категорій галочок: золота для компаній, сіра для урядовців та синя галочка для інших популярних осіб, включаючи знаменитостей.

У США заборонили ввезення та продаж телекомунікаційного обладнання Huawei та ZTE. Влада посилається на національну безпеку. Федеральна комісія зі зв’язку США ухвалила рішення заборонити в країні ввезення та продаж телекомунікаційного обладнання, виробленого Huawei, ZTE, та кількома іншими китайськими компаніями. У звіті комісії йдеться, що йдеться про компанії Huawei Technologies, ZTE Corporation, Hytera Communications, Hangzhou Hikvision Digital Technology та Dahua Technology, а також про їхні дочірні підприємства та афілійовані структури.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *