Акції соцмережі Трампа Truth Social стрімко зросли після виходу на біржу Nasdaq

Компанія Trump Media & Technology Group, власник соціальної платформи Truth Social, здійснила успішний вихід на технологічну біржу Nasdaq. В перший день торгів акції компанії одразу ж підскочили на 30% під час відкриття, що змусило Nasdaq тимчасово припинити торги.

Вартість Truth Social сягнула 6,8 мільярда доларів на момент розміщення акцій на біржі. Проте за підсумками торгового дня капіталізація компанії Дональда Трампа зросла до 9 мільярдів доларів. Експерти пояснюють такий ажіотаж довкола цінних паперів ентузіазмом прихильників колишнього президента США.

«Це радше ознака захоплення серед симпатиків Трампа, ніж показник перспектив бізнесу», — цитує Reuters аналітика Great Hill Capital Томаса Хейса.

Як відомо, Truth Social була запущена в лютому 2022 року, через рік після того, як провідні соцмережі, зокрема Facebook та Twitter, видалили акаунти Трампа після штурму Капітолія його прихильниками. Колишній президент неодноразово звинувачував технологічних гігантів у цензурі та «тиранії».

Торік Трамп відновив присутність на Facebook та Twitter, проте зберігає високу активність саме у власній Truth Social. Він рекламує цю платформу як альтернативу існуючим великим соцмережам.

Бізнес-план Трампа — залучити на Truth Social праві та консервативні аудиторії, невдоволені політикою контент-модерації Facebook чи Twitter. Поки що суперечливий характер платформи відлякує багатьох потенційних рекламодавців. Однак чималі перспективи монетизації відкриває успішний вихід на біржу.

Трамп володіє близько 60% акцій Trump Media & Technology Group. Тож нинішній приплив інвестицій дозволить йому розширювати соцмережу та вкладати кошти в її піар і маркетинг.

Аналітики застерігають, що успіх акцій Truth Social може виявитись тимчасовим, адже для утримання лідерських позицій серед консервативних платформ їй доведеться витримати запеклу конкуренцію.

Джерело: DW

Читати також:

Суд Нью-Йорка зобов’язав Трампа виплатити $354,9 млн компенсації та заборонив йому вести бізнес у штаті

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *