Последние новости
Гітару Курта Кобейна продадуть на аукціоні у США

Гітара вокаліста та гітариста рок-групи Nirvana Курта Кобейна буде продана на аукціоні Julien’s Auctions у США.

Про це інформує Reuters.

За даними агентства, гітара, на якій грав засновник та лідер рок-групи Nirvana, була випущена у далекому 1969 році. Інструмент було знято у кліпі на пісню Smells Like Teen Spirit. За словами виконавчого директора Julien’s Auctions Мартіна Нолана, цей кліп набрав понад 1,4 мільярда переглядів на YouTube.

«Це одна з найзнаковіших гітар, що колись виставлялися на аукціон, це синя гітара Mustang Fender, одна з улюблених гітар Курта Кобейна всіх часів», — сказав Нолан, стоячи поряд з експозицією пам’ятних речей Курта Кобейна у виставковому залі Julien’s Auction у Беверлі Хіллз.

«Гітара продається з оригінальним футляром, а також з гітарним ремінцем, так що це дуже важливо для колекціонерів, коли вони приходять на аукціон, щоб перевірити оригінальність», — повідомив Нолан та зазначив, що гітара залишалася в сім’ї музиканта після смерті Кобейна 1994 року.

Гітара Кобейна є головним лотом аукціону Music Icons, який пройде в Нью-Йорку та буде транслюватися в режимі онлайн з 20 по 22 травня. За словами Нолана, аукціонний будинок оцінив вартість гітари у розмірі від 600 000 до 800 000 доларів, однак зазначив, що «це дуже консервативна оцінка аукціону».

Аукціонний будинок повідомив, що частину вторгованих коштів буде направлено до благодійної організації з охорони психічного здоров’я.

На аукціоні також представлені інші предмети, включаючи оригінальну картину Курта Кобейна, що зображає Майкла Джексона, ціна якої, як очікується, складе до 40 000 доларів, і один з його автомобілів Dodge Dart 1965 року, ціна якого, за попередніми оцінками складе від 400 000 до 600 000 доларів.

Курт Кобейн — американський співак, автор пісень, музикант та художник, найбільш відомий як вокаліст та гітарист рок-групи Nirvana. У 2003 журнал Rolling Stone помістив Кобейна на 12-е місце в списку 100 найбільших гітаристів всіх часів.

Група Nirvana, в яку крім Кобейна входили Дейв Грол і Кріст Новоселіч, у 1990-х роках набула неймовірної популярності. По всьому світу було продано понад 62 мільйонів альбомів гурту, а платівку Nevermind, яка розійшлася тиражем у 10 мільйонів екземплярів, критики досі називають одним із найкращих альбомів в історії музики.

Кобейн грав на цій електроакустичній гітарі Martin D-18E 18 листопада 1993, приблизно за п’ять місяців до смерті.


Світлина: ілюстративне стокове фото

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Гітару Курта Кобейна продадуть на аукціоні у США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *