Балтиморський порт відкриває тимчасовий суднохідний канал після обвалу мосту

У Балтиморі тривають роботи з відновлення судноплавства після обвалу мосту імені Френсіса Скотта Кі минулого тижня. Ця трагічна подія паралізувала рух у портовому районі та завдала серйозних збитків місцевій економіці.

Нагадаємо, що 26 березня контейнеровоз «Далі» втратив хід та зіткнувся з опорою мосту на річці Патапско, спричинивши його руйнацію. Внаслідок інциденту загинуло шість дорожніх робітників, які перебували на мосту. Уламки конструкції повністю заблокували фарватер, припинивши судноплавство в гавані Балтимора — одному з найбільших портів США.

«Ми маємо справу з завалом об’єктом, чиї розміри зіставні зі Статуєю Свободи. Масштаб цієї катастрофи справді величезний», — прокоментував губернатор штату Мериленд Вес Мур.

Проте вже у понеділок рятувальникам вдалося відкрити тимчасовий вузький канал завглибшки 3,35 метра з північного боку зруйнованої ділянки мосту. Це дозволило частково відновити рух суден, залучених до прибирання уламків. За словами Мура, найближчими днями буде створено другий тимчасовий канал з південного боку завглибшки 4,6-4,9 метра.

Водночас ведуться складні підводні роботи з пошуку та вилучення решток чотирьох зниклих безвісти робітників. Напружені зусилля також спрямовані на розчищення фарватеру та відновлення повноцінного судноплавства в балтиморському порту, що має критичне значення для економіки регіону.

Трагедія змусила федеральну адміністрацію залучити всі наявні ресурси для мінімізації її наслідків. Президент Джо Байден оголосив про свій візит на місце події найближчої п’ятниці. Крім того, Конгрес розглядає можливість прийняття спеціального пакета допомоги для підприємств, що постраждали через зупинку портових операцій.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Інженери розпочали розбирання обвалених конструкцій мосту в Балтиморі після зіткнення з вантажним судном

Трагедія на Кі-Брідж: безпечність мостів під загрозою

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *