Трагедія в Балтиморі: шестеро працівників, ймовірно, загинули

Обвал мосту Френсіса Скотта Кі в Балтиморі, штат Мериленд, ймовірно, забрав життя шістьох робітників. Влада штату офіційно оголосила про припинення пошуково-рятувальної операції, визнавши малоймовірність того, що зниклі вижили після тривалого перебування у крижаній воді.

Аварія сталася у вівторок, коли вантажне судно протаранило одну з опор мосту під час ремонтних робіт. Внаслідок зіткнення частина конструкції обвалилася в річку Патапско, де на той момент працювала бригада з восьми осіб. Двох робітників вдалося врятувати — одного з них госпіталізували в критичному стані, іншому поталанило вийти неушкодженим. Проте пошуки решти шістьох довелося згорнути ввечері через несприятливі погодні умови.

«Це дійсно сумний фінал складного дня», — прокоментував губернатор Уес Мур, висловлюючи співчуття рідним зниклих. Представник берегової охорони Шеннон Гілрит пояснив журналістам, що температура води та тривалий час, що минув від моменту аварії, змусили владу визнати безнадійність ситуації.

Обвал не спричинить транспортний колапс

Попри трагедію, закриття порту Балтимора навряд чи призведе до масштабної кризи в ланцюжках постачання США чи суттєвого підвищення цін для споживачів. Про це заявляють економісти та логістичні експерти.

Причиною є достатні потужності інших портів на Східному узбережжі, які зможуть перебрати на себе частину вантажопотоку. Зокрема, представники терміналів у Вірджинії, Саванні та Брансвіку запевняють про готовність прийняти додаткові контейнерні перевезення.

«Це нагадування про вразливість США до логістичних збоїв, проте наслідки будуть відчутнішими для Балтимора, ніж для економіки країни загалом», — пояснює Раян Світ з Oxford Economics. На його думку, вплив на ВВП та інфляцію буде мінімальним.

Водночас ситуація може спричинити короткострокові проблеми, зокрема для частини автовиробників. Балтимор є одним з ключових транспортних вузлів для імпорту легкових і вантажних авто, а також експорту сільгосптехніки. Компанії Ford і General Motors уже повідомили про перенаправлення окремих вантажів.

З іншого боку, як зазначають фахівці, тимчасовий простій може посприяти перерозподілу контейнерних потоків на Західне узбережжя.

Загалом же закриття термінала Балтимора може позначитися на становищі понад 2000 вантажників. За даними влади, порт прямо чи опосередковано забезпечує близько 155 тисяч робочих місць.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Масштабна катастрофа в Балтиморі: контейнеровоз протаранив міст, є жертви

Світлина: Reuters

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *