Поліція затримала понад сотню пропалестинських активістів в Колумбійському університеті

Серед затриманих студентів, які розбили табір на території кампусу, — донька відомої конгресменки Ільхан Омар.

Поліція Нью-Йорка в четвер розігнала табір прихильників Палестини на території кампусу Колумбійського університету та заарештувала понад 100 демонстрантів, у тому числі доньку відомої конгресменки з Міннесоти.

Деякі студенти, які брали участь у протесті, заявили, що їх також відсторонили від навчання в університеті та Коледжі Барнарда. Серед відсторонених від навчання студентів – Ісра Хірсі, донька Ільхан Омар, відомої конгресменки з Міннесоти.

Омар у середу на слуханнях у Конгресі ставила запитання Нематі Шафік, президентці Колумбійського університету, щодо політики університету стосовно пропалестинських прихильників.

Поліція повідомила, що 108 осіб, включно з Хірсі, були звинувачені у порушенні права приватної власності престижного університету, який входить до відомої Ліги Плюща (Ivy League). Двох студентів також звинувачено в перешкоджанні владі.

Мер Нью-Йорка Ерік Адамс заявив, що місто отримало письмовий запит від керівництва університету про розгін табору.

«У студентів є право на свободу слова, але вони не мають права порушувати політику університету та заважати навчанню на кампусі», — сказав Адамс.

Студенти розпочали протест в кампусі з ранку середи, виступаючи проти військових дій Ізраїлю в Газі та вимагаючи, щоб університет припинив інвестувати в компанії, які, на їхню думку, «отримують прибуток від ізраїльського апартеїду».

Шафік заявила, що в середу університет попередив протестувальників про те, що їх буде відсторонено від навчання, якщо табір не буде розібрано. У четвер керівництво університету вирішило викликати поліцію для розгону демонстрантів, повідомила вона.

«Особи, які організували табір, порушили значний перелік правил і політик», — заявила президентка університету.

Шафік також сказала, що університет намагався декількома способами «продовжити обговорення, якщо вони погодяться розійтися». Керівництво університету повідомило, що повний список студентів, які брали участь у протесті в четвер, ще уточнюється.

Поліція втрутилася в ситуацію в четвер після обіду, заарештувавши протестувальників і супроводивши їх до автобусів перед демонтажем наметів. Комісар поліції Едвард Кебан заявив, що арешти відбулися мирно і протестувальники не чинили опору.

Прихильники палестинської незалежності та припинення війни в Газі знову зібралися на території кампусу через деякий час, скандуючи: «Ганьба».

«Ми вимагаємо повної амністії для всіх студентів, до яких були застосовані дисциплінарні стягнення за участь у таборі або русі за визволення Палестини», — йдеться в заяві протестної коаліції.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Військовослужбовець ВПС США, який підпалив себе біля посольства Ізраїлю, помер від опіків

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *