Зеленський вимагає від республіканців США невідкладно проголосувати за допомогу Україні

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном і наполіг на якнайшвидшому розгляді законопроєкту про виділення близько $60 млрд на потреби підтримки нашої держави. Виділені раніше кошти на цю мету практично вичерпалися, що загострило дефіцит боєприпасів у лавах Збройних Сил України.

Про це повідомляє видання BBC.

Відповідний законопроєкт, який також передбачає фінансову допомогу Ізраїлю та Тайваню (адміністрація Байдена об’єднала ці статті, розраховуючи на ширшу підтримку з боку законодавців), Сенат США ухвалив 13 лютого. Однак Палата представників, де більшість формально належить республіканцям, досі не розглядала цей документ.

Включити законопроєкт до порядку денного може лише очільник палати Майк Джонсон. Теоретично його можна обійти через процедуру discharge petition, але на практиці цей шлях вкрай складний і затягується понад місяць.

Джонсон належить до прихильників Дональда Трампа в Республіканській партії та значною мірою залежить від їхньої підтримки. Саме трампісти відкрито виступають проти допомоги Україні й погрожували усунути Джонсона від керівництва палатою, якщо той винесе законопроєкт на голосування.

Чисельна перевага республіканців зменшиться у квітні до одного мандата. Вважається, що в разі винесення законопроєкту на голосування, він буде ухвалений більшістю голосів демократів та окремих республіканців.

В американських політичних колах обговорюється можливість, що демократи підтримають Джонсона на посаді спікера в обмін на схвалення допомоги Україні.

Під час розмови Зеленський розповів Джонсону про те, що він назвав «повітряним терором» Росії — лише минулого тижня вона атакувала Україну сотнями ракет, дронів і керованих авіабомб.

Раніше Джонсон неодноразово публічно висловлювався на підтримку надання допомоги Україні. Проте складно сказати, наскільки щиро він це робив, адже в минулому він неодноразово голосував проти відповідних пакетів і загалом схильний казати те, чого від нього очікують співрозмовники.

Читати також:

Блінкен і Макрон обговорять підтримку України та ситуацію у Секторі Гази

Світлина з мережі Telegram

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *