Трагедія на Кі-Брідж: безпечність мостів під загрозою

Обвал Кі-Брідж у Балтіморі змусив замислитись над проблемою захисту мостів у США. Цей 47-річний міст не витримав зіткнення з вантажним судном і впав у річку Патапско. Нещасний випадок забрав життя щонайменше двох людей, ще четверо вважаються зниклими безвісти. Катастрофа паралізувала роботу дев’ятого за завантаженістю порту США і завдала величезної шкоди економіці регіону.

Жертви катастрофи

Подія забрала життя щонайменше двох людей з восьми робітників, які на той момент ремонтували дорожнє покриття на мосту. Ще четверо з них досі вважаються зниклими безвісти.

Наразі офіційно ідентифіковано чотири жертви обвалу мосту Кі-Бридж:

  • Майнор Ясір Суазо Сандоваль, 35 років, родом з Гондурасу
  • Мігель Луна, походив із Сальвадору
  • Дорліан Кастільйо Кабрера, 26 років, уродженець Гватемали
  • Хосе Майнор Лопес, 35 років, також з Гватемали

Тіла Кабрери та Лопеса були виявлені в затопленому пікапі. Пошуково-рятувальні роботи довелось призупинити через величезну кількість уламків навколо місця катастрофи, що унеможливлює безпечну роботу водолазів.

Фатальний удар

Як стверджують в Національній раді з безпеки на транспорті (NTSB), судно Dali на момент зіткнення рухалось зі швидкістю близько 7 вузлів (13 км/год) і мало вантажність 116 000 тонн. Кінетичної енергії виявилось достатньо, щоб вивести з ладу одну з опор мосту та спричинити його обвал.

Безпечність мостів під загрозою

За даними Національного реєстру мостів, з 4207 мостів США, що розташовані над судноплавними водними шляхами, лише 36% мають функціональний захист опор від зіткнень. Кі-Брідж формально входив до цієї третини, проте, як свідчать події, наявний захист виявився неефективним.

Ліквідація наслідків займе якийсь час

Ліквідація наслідків катастрофи та відновлення судноплавства у Балтіморі — завдання нелегке. Загалом у воду впало від 3 до 4 тисяч тонн уламків мосту, при цьому канал має глибину лише 15 метрів, а під кілями суден має залишатись близько 30 сантиметрів вільного простору. Армійський корпус інженерів вже розгорнув потужні плавучі крани, та перш ніж розпочати прибирання решток мосту, їх доведеться розрізати на менші частини.

Мільярдні збитки

Закриття дев’ятого за обсягами вантажообігу порту США завдало нищівного удару економіці Балтимора та всього штату Мериленд. Прямо в порту працювали 15 300 людей, ще 140 000 робочих місць так чи інакше пов’язані з його діяльністю. Загалом індустрія генерувала 3,3 мільярда доларів доходів щороку.

Законодавці Мериленду вже працюють над законопроєктом про надзвичайну допомогу постраждалим працівникам. А згідно з оцінками, наданими конгресменам, загальна вартість ліквідації наслідків катастрофи та реконструкції мосту може перевищити 1 мільярд доларів.

Уроки минулого

Ця трагедія не перша в історії — після обвалу мосту Санншайн-Скайвей у Тампі 1980 року, що забрав життя 35 людей, будівельні норми були посилені. Усі мости, зведені після 1991 року, мають підвищений рівень захисту опор. Однак значна частина старих мостів так і не була модернізована через брак фінансування.


Федеральна підтримка

Керівництво країни відреагувало оперативно. Президент Джо Байден пообіцяв, що федеральний уряд візьме на себе повну оплату відновлювальних робіт на Кі-Бридж, незалежно від їхньої вартості. Окрім того, Мериленд вже отримав 60 мільйонів доларів екстреної допомоги для покриття початкових витрат.

«Моє бажання — щоб федеральний уряд взяв на себе всі витрати на реконструкцію цього мосту, і я сподіваюся, що Конгрес підтримає мої зусилля», — наголосив Байден.

Джерело: CBS News

Читати також:

Трагедія в Балтиморі: шестеро працівників, ймовірно, загинули

Масштабна катастрофа в Балтиморі: контейнеровоз протаранив міст, є жертви

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *