Американська газета The Wall Street Journal вийшла з ненаписаною статтею

The Wall Street Journal опублікувала промовисту «ненаписану статтю» на першій шпальті видання. Більшу частину обкладинки залишили порожньою, доповнивши лишень коротким заголовком: «Тут мала бути його стаття» та підзаголовком «Рік у російській в’язниці. Рік вкрадених статей, радощів та спогадів. Злочин: журналістика».

Так американське видання відзначило сумну річницю затримання в Росії свого кореспондента Евана Гершковича. 29 березня 2023 року його заарештували в Єкатеринбурзі співробітники ФСБ за звинуваченням в шпигунстві. Журналіста перевезли до Москви та наступного дня офіційно пред’явили обвинувачення.

За версією російських спецслужб, Гершкович нібито діяв «за завданням американської сторони» та збирав відомості про одне з підприємств військово-промислового комплексу Росії. ФСБ стверджує, що журналіста затримали «при спробі отримання секретних даних». Йому загрожує до 20 років ув’язнення за статтею про шпигунство.

Сам Гершкович усі звинувачення рішуче відкидає. В редакції WSJ запевняють, що їхній кореспондент перебував у Єкатеринбурзі у відрядженні, готуючи матеріал про приватну військову компанію «Вагнер» та ставлення росіян до війни в Україні. Держдепартамент США визнав Гершковича незаконно затриманим американським громадянином.

Щоправда, на російському боці мало кого хвилює журналістський статус чи професійні завдання Гершковича. Минулого тижня суд знову продовжив термін його арешту — цього разу до 30 червня 2024 року.

Джерело: WSJ

Читати також:

США закликали американців негайно покинути територію Росії

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *