Байден повідомив про новий план вивезення зерна з України (+Відео)

Адміністрація США розробляє план вивезення зерна з України залізницею. Це передбачає створення перевалочних пунктів поблизу кордону України в Польщі», — заявив президент США Джо Байден в промові щодо економічної ситуації у США в Філадельфії на з’їзді Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок.

Тисячі тонн зерна лежать у зерносховищах і готові до відправки на експорт, але товар не можна відправити Чорним морем», – повідомив американський президент. – Отже, ми працюємо над планом його вивезення через інші країни залізницями».

Необхідність створення згадуваних американським президентом перевалочних пунктів обумовлена ​​технічною необхідністю: ширина залізничної колії в Україні відрізняється від стандартів ЄС, тому перевізникам потрібні додаткові потужності та площі для перевантаження українського зерна.

«Ми збудуємо тимчасові зерносховища на кордонах України, у тому числі у Польщі, щоб перевантажити зерно з вагонів у ці сховища і потім у вагони в Європі, звідти довезти його до океану та доставити у всьому світі».

Байден також нагадав, що в Україні залишаються заблоковані близько 20 мільйонів тонн зерна. За його словами, Вашингтон тісно співпрацює з європейськими партнерами щодо вивезення цього зерна.

Як повідомлялося раніше, 9 червня Євросоюз закликав усі країни не купувати у РФ зерно викрадене в України. Про це на брифінгу у Брюсселі заявив представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано. Він також повідомив, що Росія вже намагалася продати «партію викраденого зерна» Єгипту, проте той відмовився. «Ми закликаємо країни з’ясовувати походження зерна», – сказав Стано.

Своєю чергою, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що зараз створюються сухопутні зелені лінії для прискореного вивезення понад 20 мільйонів тонн зерна з України через Польщу, Словаччину та Румунію.

«Ми закликаємо всіх партнерів не обмежувати торгівлю сільськогосподарською продукцією», — заявила Урсула фон дер Ляйєн. — Будь-які торгові обмеження абсолютно неприйнятні ні в наших країнах-членах, ні в усьому світі».

Міністр сільського господарства Великобританії Вікторія Прентіс, також закликала міжнародну громадськість до негайного розслідування тверджень про те, що РФ краде зерно на захоплених територіях України, що негайно вплинуло на світові ціни на продовольство: вони підскочили до рекордного рівня. Прентіс зазначила, що про незаконне вивезення Росією зерна з України вона знає «з перших вуст» від джерел у Херсонській області, і ці звинувачення, висунуті проти РФ, «дуже серйозні».

У Мінсільгоспі України неодноразово заявляли, що Росія вивезла сотні тисяч тонн зерна з території країни. Експертами називаються різні цифри, проте найчастіше йдеться про 600 000 тонн вартістю понад 100 мільйонів доларів. Київ заявляв, що «практично всі кораблі, які виходять із Севастополя із вантажем зерна, везуть зерно, викрадене з України».

За даними українських джерел, до Сирії вже поставлено щонайменше 100 000 тонн краденої української пшениці. До війни Україна вважалася четвертою за величиною експортером зерна у світі.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *