Ілон Маск має намір заплатити найбільший податок в історії США

Найбагатша людина планети, глава Tesla і SpaceX пообіцяв виплатити понад $11 млрд податку за рік, і ця сума стане найбільшою податковою виплатою в історії Америки.

Ілон Маск, якого нещодавно журнал Time назвав людиною року, написав у Twitter, що заплатить $11 млрд податку. Раніше мільярдера звинувачували в ухиленні від сплати податків в казну США. 

Видання Bloomberg повідомляє, що таку велику суму Маск заплатить після того, як він використав майже 15 млн опціонів і продавав акції Tesla, купуючи їх за $6 і відразу продаючи за ринковою ціною. На момент написання новини 1 акація коштувала $932. 


Розпродаж акцій Tesla       

Минулого місяця Маск влаштував опитування серед своїх передплатників у Twitter — мільярдер запитав, чи варто йому продавати акції Tesla, щоб сплатити податки. Більшість передплатників сказали «так» і Маск розпочав розпродаж паперів. В опитуванні взяли участь понад 3,5 млн користувачів.

Щоб виконати обіцянку про продаж 10% своїх акцій Tesla, Маску потрібно продати близько 17 млн акцій, або близько 1,7% випущених паперів Tesla. Станом на сьогодні Маск продав понад 5% паперів. На тлі розпродажу ціна Tesla знизилася до $937 млрд з $1 трлн.


Звинувачення у несплаті податків   

Історія зі сплатою податків почалася після публікації видання ProPublica матеріалу про мільярдерів (зокрема згадували й власника Tesla та SpaceX), які сплачують малі податки відносно своїх статків. Маск відкинув звинувачення, наголосивши, що не отримує зарплату ні від SpaceX, ні від Tesla, а сплачує ефективну ставку податку у розмірі 53% опціонів на акції. 

Також мільярдер у відповідь на твіт сенатора Елізабет Уоррен сказав, що цього року сплатить більше податків, аніж будь-який американець в історії. 

Наприкінці жовтня Forbes назвав Маска найбагатшою людиною у світовій історії. А 1 листопада засновник і глава компаній Tesla і SpaceX став першою людиною в історії, чий статки в моменті досягали позначки $300 млрд. Через два дні після закінчення опитування він втратив $50 млрд. Попри це, Маск все одно залишився найбагатшою людиною планети. Зараз через падіння акцій Tesla внаслідок розпродажу частки Ілона Маска його статки оцінюються Forbes у $244,2 млрд. 

13 грудня журнал Time назвав Ілона Маска людиною 2021 року. За словами головного редактора журналу Едварда Фельзенталя, Маск «має екстраординарний вплив на життя на планети Земля і в перспективі, можливо, на життя за її межами». Світлина: Shutterstock  

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *