На Алясці зафіксували аномальну температуру (+Фото та відео)

На Алясці зафіксували рекордно високу для грудня температуру повітря, через що в регіоні замість снігу пішли рясні дощі.

Про це повідомляє Reuters. 

Повідомляється, що в кількох регіонах Аляски температура повітря вдень піднялася до +15,5°C. На острові Кадьяк, на півдні країни повітря в неділю прогрілося до 19,4°C, що склало температурний рекорд. Про надзвичайно високу температуру за всю історію спостережень повідомили й в місті Уналашка на Алеутському півострові. Там температура становить 13,3°C. При цьому замість звичайно сухої морозяної погоди півострів накрили опади у вигляді дощів.

Зазвичай, у штаті Аляска у грудні сухо. Цього ж року випало настільки багато снігу, що він проламав дах єдиної продуктової крамниці у містечку Дельта-Джанкшен. Після снігопадів пройшли рясні дощі, через що поверхня землі покрилася льодом, що призвело до масового відключення електроенергії.

Департамент транспорту та громадських служб Аляски попередив, що дороги залишатимуться небезпечними ще довгий час, оскільки лід занадто товстий та міцний, і розтане він нескоро.

За словами вченого Ріка Томана, така погода в даному регіоні є абсолютною аномалією. Він зазначив, що періоди теплої та вологої погоди в середині зими на Алясці за останні два десятиліття стали частішими, ніж у попередні роки, що є ознакою зміни клімату.

Дослідження, опубліковане минулого місяця в журналі Nature Communications, прогнозує, що в арктичному кліматі буде більше зимових дощів, ніж снігу, починаючи приблизно з 2060 чи 2070 року.


Світлина: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *