«No-jab, no-job» — «Без уколу, без роботи». У США масово звільняють невакцинованих працівників Nike, Google, United Airlines та Citigroup 

Всесвітньо відома компанія Nike планує звільнити працівників, які не зробили щеплення від COVID-19. 

Першими припинять працювати особи, які працюють в адміністрації виробника одягу, що є одним з найбільших роботодавців у Портленді, США. 

Орегонське видання The Oregonian інформує, що компанія Nike вже надіслала невакцинованим працівникам повідомлення про планові звільнення (в суботу, 15 січня 2022 року). Це стосується тих осіб, хто досі не надав сертифікат, що підтверджує медичні або релігійні протипоказання, що звільняють з обов’язку примусової вакцинації. 

Рішення про звільнення є результатом політики компанії, яка в жовтні 2021 року повідомила своїх співробітників, що вони повернуться до своїх офісів у січні 2022 року лише з паспортами вакцинації. Однак, це повернення було відкладено до лютого 2022 року через збільшення захворюваності на штам Омікрон.

Nike – ще один роботодавець у Сполучених Штатах, який вимагає від своїх співробітників вакцинуватися проти COVID-19. Бренд одягу суворі правила щодо вакцинації застосовує в масштабах міста – Портленд, а банк Citigroup нещодавно оголосив про звільнення по всій країні з тієї ж причини.

Банк Citigroup в США звільняє невакцинованих працівників 

При цьому, роботодавець при прийнятті остаточного рішення про звільнення буде врахувувати медичні та релігійні фактори, які могли б завадити працівникам зробити щеплення. 

Працівники американського банку Citigroup, які не зробили щеплення від COVID-19, будуть звільнені.

Як повідомляють журналісти Reuters, на разі керівництво Citigroup відправили у неоплачувану відпустку усіх невакцинованих працівників банку, а питання про можливі звільнення мають бути вирішені вже в кінці цього місяця. Рішення керівництва компанії буде продиктовано позицією адміністрації президента Джо Байдена — компанії, що представляють державні інтереси, повинні мати повністю вакцинований персонал. 

Таким чином, американський банк першим серед інших великих банків Волл-стріт прийняв суворі закони про вакцинацію. Дотепер, Citigroup з жовтня 2021 року проводили політику заохочення вакцинації, але це не було обов’язковим.

Дані, надані Reuters, показують, що приблизно 90 відсотків працівників банку вакциновані, інші до цього часу працювали дистанційно. Водночас в Citigroup зазначають, що при прийнятті рішень про звільнення банк також враховуватиме підтверджені лікарем протипоказання для вакцинації або релігійні мотиви.

Поки що політику «no-jab, no-job» (без уколу, без роботи – ред.), крім Citigroup,  запровадили дві великі американські корпорації – Google і United Airlines.Фото: Карло Аллегрі//Reuters   

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *