Позиція США щодо надання оборонної допомоги Україні

Сполучені Штати Америки не можуть надати Україні таку ж військову допомогу, як Ізраїлю, оскільки вони не перебувають у стані збройного конфлікту з Росією і не хочуть до нього призвести.

Про це заявив представник Державного департаменту США Метью Міллер. За його словами, США не можуть направити свої літаки для перехоплення російських атак над Україною, оскільки це означало б пряму збройну конфронтацію між США та Росією, чого Вашингтон прагне уникнути.

«Ми не хочемо Третьої світової війни», — наголосив Міллер. Він підкреслив, що президент США Джо Байден чітко дав зрозуміти, що в інтересах американського народу не вступати в прямий збройний конфлікт з Росією.

Водночас представник Держдепу зазначив, що США залишаються рішучими у своїй підтримці України. За два роки війни Президент Байден неодноразово доводив це, надаючи Україні масштабну американську допомогу.

Міллер нагадав, що у Вашингтона «зовсім інші відносини» з Україною ніж з Ізраїлем. Ізраїль є важливим союзником США, не являється членом НАТО, з яким Вашингтон має десятиліття тісної співпраці у сфері безпеки. З Україною ж такої довгострокової угоди не було до початку конфлікту.

Представник Державного департаменту США Метью Міллер, фото з мережі X

Тому, на думку представника Держдепу, рішення щодо надання Україні додаткової допомоги, зокрема систем ППО, має ухвалюватись Конгресом США. Законопроєкт про це наразі розглядається.

Таким чином, Сполучені Штати намагаються балансувати між бажанням допомогти Україні та уникненням прямої конфронтації з Росією, яка, на їхню думку, може призвести до Третьої світової війни.

Джерело: VOA

Читати також:

Допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню розділена на чотири окремі законопроєкти

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *