Вашингтон виділить 6,4 млрд. доларів для розвитку виробництва мікрочіпів в США

Президент США Джо Байден збільшує інвестиції в американське виробництво чіпів, щоб знизити залежність країни від Китаю та Тайваню у цій критично важливій сфері.

Адміністрація Байдена виділить компанії Samsung Electronics до 6,4 мільярда доларів у вигляді грантів на розширення виробництва мікрочіпів у штаті Техас. Ці кошти дозволять південнокорейському технологічному гіганту значно наростити свої потужності в США.

За даними Асоціації напівпровідникової промисловості (SIA), частка США у світовому виробництві мікрочіпів за останні 30 років знизилася з 37% до 12%. Ця тенденція турбує Вашингтон, адже напівпровідники є вкрай важливим компонентом сучасних технологій — від смартфонів до військової техніки.

Нова ініціатива Білого дому передбачає, що до кінця поточного десятиліття Samsung інвестує понад 40 мільярдів доларів у будівництво та розширення своїх американських підприємств з виробництва мікросхем. Це дозволить створити не менше 21 500 нових робочих місць у США.

Таким чином, Вашингтон прагне стимулювати відновлення потужностей з виготовлення напівпровідників на американській території. Це має зменшити залежність від Китаю та Тайваню — двох ключових гравців на глобальному чіпмейкерському ринку.

Експерти вважають, що інвестиції в розширення виробництва Samsung в США — лише один із кроків, які адміністрація Байдена планує зробити для зміцнення американського лідерства у сфері мікроелектроніки. Очікується, що найближчим часом Білий дім представить комплексну стратегію з відновлення конкурентоспроможності США в галузі напівпровідників.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Штат Нью-Йорк разом з IBM інвестує 10 млрд доларів у дослідницький центр вивчення чіпів і напівпровідників

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *