Последние новости
США підігнали до берегів Туреччини есмінець з «Томагавками», він стоїть на відстані удару по півдні РФ

Американське військове командування перекинуло есмінець «Нітце» до входу в протоку Босфор Чорного моря на тлі постійних ядерних загроз з боку РФ країнам НАТО та можливої військової ескалації Росії в Україні.

Про це пишуть світові ЗМІ із посиланням на повідомлення пресслужби 6-го флоту США.

Корабель підійшов до входу в протоку Босфор і кинув якір неподалік Стамбула. Пройти безпосередньо в Чорне море флоту США не дозволяє конвенція Монтре, згідно з якою під час бойових дій протоки Босфор та Дарданелли закриваються Туреччиною для військових кораблів, які не приписані до чорноморських портів.

Есмінець «Нітце» належить до класу кораблів «Алі Берк», він озброєний майже сотнею крилатих ракет «Томагавк Блок 3» із дальністю запуску до 1250 — 1609 кілометрів.

Як відзначають ряд ЗМІ, перебуваючи поблизу Стамбула, «Нітце» здатний дотягнутися ракетами до Криму, зони бойових дій на Донбасі, а також південних російських регіонів, включаючи Краснодарський край та Ростовську область. Зокрема, в радіусі ураження «Томагавків» розташований півострів Крим (500 км), місто Сочі, де розташована резиденція Путіна «Бочарів струмок» (600 км), а також Ростов-на-Дону (1100 км).

Метою місії американського флоту в середземноморському регіоні заявлено «тісну роботу з партнерами по НАТО». За словами командувача ударної групи, до якої входить «Нітце», контрадмірала Денніса Велеса, американські військові готові «стримувати» і в разі потреби «захистити» Північноатлантичний альянс.

Есмінець «Нітце» став першим американським військовим кораблем, який увійшов до чорноморського регіону з початку російського вторгнення в Україну. Останній військовий корабель США покинув Чорне море в грудні 2021 року — напередодні вторгнення РФ в Україну, згадує USNI News. Після чого, у зв’язку з війною РФ проти України, Туреччина перекрила протоки Босфор і Дарданелли для бойових кораблів, не приписаних до портів Чорного моря.  

USS Nitze супроводжував ударну групу авіаносця Джорджа Буша-старшого, що зупинилася недалеко від Стамбула біля палацу Долмбахче. У заяві американські військові відзначили, що візит Nitze — «це можливість ще більше зміцнити давні і важливі зв’язки США з Туреччиною» як членом НАТО.

Запланований захід Nitze в порт на військово-морській базі Гельджюк є третім заходом есмінця в район операцій 6-го флоту з моменту розгортання в липні 2022 року.

«Спільні операції Туреччини з ВМС США в Середземному морі посилюють міць Північноатлантичного союзу і підвищують оперативну сумісність. Середземне море є важливим водним шляхом для морської торгівлі та стабільності у всій Європі. ВМС США регулярно діють в цьому регіоні в тісній координації з нашими регіональними союзниками і партнерами», — цитує ЗМІ повідомлення флоту.

USS Nitze — характеристики

Есмінець входить до «Арлі Берк». Кораблі цього типу використовують для захисту корабельних угруповань США від масованих атак ворога з пуском протикорабельних ракет. Крім того, такі есмінці використовуються як ППО, ведуть боротьбу з надводними кораблями противника, забезпечують морську блокаду, підтримують артилерією десант під час висадки і так далі.

Есмінці несуть, зокрема, від 8 до 50 ракет «Томагавк», зенітну артилерію, ракети «Гарпун».


Фото: «Твіттер», U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. Sixth Fleet

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *