США послаблять санкції проти Сирії та нададуть допомогу на суму $85 млн

Заступник міністра фінансів США наголосив, що санкції не повинні перешкоджати порятунку людських життів. Міністерство фінансів США тимчасово пом’якшує санкції проти Сирії, щоб надати гуманітарну допомогу постраждалим під час руйнівного землетрусу. Це рішення схвалив президент Сполучених Штатів Джо Байден.

Про це повідомляє The Guardian.

Заступник міністра фінансів США Уолліс Адеємо наголосив, що американські санкції проти Сирії не повинні перешкоджати зусиллям щодо порятунку людських життів. Хоча санкційні програми США вже містять серйозні винятки щодо гуманітарної допомоги, 10 лютого міністерство публікує документ, який офіційно схвалює надання допомоги постраждалим від землетрусу. Цей дозвіл дозволить благодійним організаціям зосередитися на порятунку людських життів та відновленні руйнувань, не побоюючись санкцій, — зазначив представник міністерства.

Санкційні послаблення діятимуть упродовж пів року.

Президент США Джо Байден також повідомив, що американська влада надасть гуманітарну допомогу Сирії.

«Сполучені Штати нададуть термінову допомогу на суму в 85 млн доларів постраждалим від землетрусу в Туреччині та Сирії, включаючи їжу та притулки, все необхідне для того, щоб допомогти постраждалим сім’ям впоратися з холодом, та ліки, щоб допомогти врятувати життя. Наші серця – з народами Туреччини та Сирії», – написав американський президент у Twitter.

Згідно з останніми офіційними даними, які наводить The Guardian, кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії досягла 21 719 осіб. У Туреччині загинуло 18 342 особи, у Сирії – 3377. При цьому, можливо, кількість жертв у Сирії насправді вища, оскільки деякі райони країни не контролюються урядом, і дані про загиблих можуть бути не враховані офіційною статистикою.

Держсекретар Ентоні Блінкен повідомив, що протягом кількох годин після першого землетрусу Сполучені Штати, за вказівкою президента Джо Байдена, мобілізували сотні співробітників рятувальних служб для термінового надання необхідної допомоги Туреччині та Сирії. Група USAID з надання допомоги під час стихійного лиха вже працює в південній частині Туреччини. Дві найбільш підготовлені міські пошуково-рятувальні команди проводять операції у найбільш постраждалих районах Адіамана. Ці команди мають у своєму розпорядженні спеціалізоване обладнання та собак для пошуково-рятувальних робіт. До них приєднуються фахівці з надзвичайних ситуацій та небезпечних матеріалів, інженери, логісти, парамедики та планувальники.

Глава Держдепартаменту зазначив, що американські партнери у сфері надання гуманітарної допомоги вже працюють у Туреччині та Сирії. Вони надають нужденним продовольство, воду та медичну допомогу. Американські вертольоти здійснюють повітряні перевезення рятувального персоналу до постраждалих районів від землетрусу. Американська сторона вдячна уряду Туреччини за повторне відкриття кордонів для надання гуманітарної допомоги у північно-західних районах Сирії та закликає режим Асада негайно дозволити доставку допомоги до постраждалих районів через усі прикордонні переходи. Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати народ Туреччини та Сирії, і вітають цю підтримку з боку їхніх міжнародних партнерів.

Число жертв у Туреччині та Сирії через руйнівний землетрус перевищило 20 тис. осіб

Число загиблих внаслідок потужних землетрусів у Туреччині та Сирії перевищило 20 тис. осіб, майже 80 тис. постраждали. Рятувальні роботи продовжуються. За даними турецького Управління з НС (AFAD), кількість загиблих у країні досягла 17 134 особи, постраждали — 70 347. Як повідомляє агентство Анадолу, у Сирії загинуло 3,3 тис. громадян, 5,2 тис. осіб – поранено та сотні залишаються під завалами.

«Міністерство охорони здоров’я сирійського режиму повідомило про 1347 загиблих у провінціях Алеппо, Латакія, Хама і Тартус, ще 2295 осіб отримали поранення», — пише видання. За даними Сирійської цивільної оборони, щонайменше 1 970 людей загинули та понад 2 950 отримали поранення в районах, контрольованих опозицією на північному заході Сирії.

Два потужні землетруси сталися у понеділок, 6 лютого, на південному сході Туреччини. За даними управління з НС Туреччини, перший землетрус був о 04:17 за місцевим часом – 7,7 бала, другий сталося о 13:24 – 7,6 бала. За даними AFAD, після цього було 1 052 афтершоки. Цґ трагедія стала найбільшим стихійним лихом у регіоні з 1999 року.

Збитки від землетрусів у Туреччині та Сирії становитимуть близько $4 млрд.

Попередні збитки від руйнівних землетрусів у Туреччині та Сирії, де загинуло понад 20 тис. осіб, оцінюються у $4 млрд. Такі розрахунки зробило міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

За інформацією агентства, більшу частину збитків у зв’язку із землетрусом, зрештою, нестимуть глобальні перестраховики. Представники Fitch Ratings уточнюють, що передана сума буде незначною у міжнародному масштабі та не вплине на рейтинги гравців ринку перестрахування.

1999 року в Ізміті було створено Турецький пул страхування від катастроф (TCIP) для покриття збитків, завданих житловим будинкам у міських районах. Однак його допомога не поширювалася на людські втрати або опосередковані збитки, такі як переривання діяльності.

«Страхування від землетрусів технічно є обов’язковим у Туреччині, але на практиці його рідко застосовують. В результаті багато житлових будинків не застраховані, особливо в постраждалих районах, де низькі доходи домогосподарств обмежують доступність до житла», – додали в агентстві.

При цьому страхове покриття в постраждалих частинах Сирії, ймовірно, буде таким самим низьким, особливо з урахуванням економічних наслідків війни в країні. Проте в агентстві очікують, що облігації на випадок катастроф не випускатимуться, оскільки ризик землетрусу, який вони покривають у регіоні, здебільшого обмежується територією Стамбула.

«TCIP дуже перестрахований. Місцеві та міжнародні страховики можуть зіштовхнутися із претензіями, оскільки заводи та інфраструктура серйозно пошкоджені. Fitch припускає, що ці споруди також дуже перестраховані», – сказали фахівці Fitch Ratings.

Раніше Геологічна служба США писала, що землетрус може обійтися економіці Туреччини від $1 млрд до $10 млрд, що дорівнює 2% ВВП.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США послаблять санкції проти Сирії та нададуть допомогу на суму $85 млн

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *