США вкладуть до 300 млн доларів в Ініціативу трьох морів

Міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC) Сполучених Штатів Америки та інвестиційний фонд Ініціативи трьох морів (ІТМ) досягли угоди, яка ляже в основу договору, який зобов’язує США надати фонду до 300 мільйонів доларів США.

Про це повідомили представники DFC.

Фінансування призначене для підтримки інвестицій в енергетику та інфраструктуру з метою підвищення безпеки енергопостачання та диверсифікації енергетики, а також зміцнення взаємозв’язків у регіоні трьох морів.

DFC — американська організація з фінансування розвитку з інвестиційним портфелем у розмірі, що перевищує 37 млрд доларів, вкладених у різні регіони світу з акцентом на менш розвинені країни. DFC співпрацює з інвесторами для залучення капіталу у різних галузях, включаючи критично важливу інфраструктуру.

Очікується, що договір про фінансування DFC буде укладено до кінця цього року.

Виконавчий директор DFC Скотт Нейтан пояснює, що інвестиції фінансової корпорації підвищать енергетичну безпеку та допоможуть протистояти російській агресії у Європі. На його думку, співпраця між DFC та ІТМ сприятиме інклюзивному економічному зростанню та розвитку у всьому регіоні.

У розмові з агентством ЛІТА Нейтанс зазначив, що розподіл фінансування між конкретними державами-членами ІТМ перебуває у веденні керівництва ініціативи, тому нині неможливо визначити, наприклад, скільки коштів зможе отримати Латвія. Нейтан також не виключив можливості подальшого фінансування фонду корпорацією ІТМ, але не уточнив суму чи терміни, у які може бути надане фінансування.

Водночас глава DFC зазначив, що корпорація також готова підтримати інвестиції в Балтійському регіоні, окремо від ІТМ, пояснивши, що DFC готова надавати підтримку проєкту у галузі енергетики або енергетичної інфраструктури.

Нейтан наголошує, що DFC в основному надає допомогу менш розвиненим країнам, проте можливі інвестиції й в такі регіони, як Латвія, яка має високий рівень доходів.

Він зазначає, що для пошуку можливостей з боку DFC дуже важливі такі заходи, як саміт ІТМ, що проходить цього року в Ризі.

Як повідомлялося, сьогодні та завтра у Ризі проходить саміт Ініціативи трьох морів та бізнес-форум, у якому беруть участь лідери 12 країн, повідомили агентству ЛІТА у Латвійському агентстві інвестицій та розвитку (ЛАІР).


Світлина: Twitter/Egils Levits

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *