«Супервівторок» у США: що це таке, де відбувається голосування і чому це важливо?

5 березня 2024 року в США відбудеться «Супервівторок» — один із найважливіших днів у боротьбі за Білий дім. У цей день виборці в 15 штатах обиратимуть кандидатів від двох провідних партій на посаду президента. Ще в одному штаті стануть відомі результати первинних виборів у Демократичній партії.

«Супервівторок» дасть уявлення про поточний стан двох головних суперників у змаганні за Білий дім — Джо Байдена, який представляє демократів, і Дональда Трампа, ключового кандидата від республіканців. Вибори 2024 року обіцяють стати матчем-реваншем для Трампа після його поразки чотири роки тому.

Що таке «Супервівторок»?

У цей день у більшості штатів відбувається голосування в рамках календаря президентських первинних виборів (праймеріз).

Голосування пройде в Алабамі, Алясці, Арканзасі, Каліфорнії, Колорадо, Мені, Массачусетсі, Міннесоті, Північній Кароліні, Оклахомі, Теннессі, Техасі, Юті, Вермонті, Вірджинії та на Американському Самоа (формально це не штат і не частина штату, а неінкорпорована неорганізована територія США в південній частині Тихого океану — тобто частина Сполучених Штатів, що перебуває під управлінням американського уряду).

Республіканці голосуватимуть у всіх цих 15 штатах. Демократи — у тих самих штатах, за винятком Аляски, вони також проведуть попереднє голосування на Американському Самоа.

У цей день також стануть відомі результати праймеріз демократів в Айові, де голосування вже кілька тижнів проходило поштою.

Як і скільки делегатів буде обрано?

За результатами кожного голосування кандидатам, які посіли перші місця, присуджуються голоси так званих делегатів, які згодом офіційно голосуватимуть за висунення кандидата на з’їздах обох партій цього літа.

У «Супервівторок» розподіляється близько третини всіх голосів делегатів — 865 у республіканців і щонайменше 1420 у демократів.

За прогнозами штабу Трампа, у «Супервівторок» він здобуде не менше 773 делегатів і набере необхідні для висунення голоси вже в березні. Наразі у нього 244 голоси делегатів, а у його єдиної суперниці Нікі Хейлі — 43.

Для затвердження кандидатури у республіканців потрібно щонайменше 1215 голосів делегатів. У демократів — 1968.

Значущість «Супервівторка»

Результати «Супервівторка» матимуть вирішальне значення для подальшого перебігу президентської кампанії. Переможці зможуть значно наростити свій делегатський потенціал і зміцнити позиції як фаворитів перегонів. Натомість програш може суттєво підірвати шанси кандидатів.

Для Трампа «Супервівторок» є шансом продемонструвати широку підтримку серед республіканців та взяти впевнений старт для повернення до Білого дому. Байдену ж потрібно переконливо перемогти, щоб зміцнити свій статус чинного президента і лідера демократичного табору.

Таким чином, «Супервівторок» стане ключовою віхою на шляху до вирішального протистояння на загальних виборах 2024 року. Його результати визначать розклад сил перед фінальним витком президентських перегонів.

За інформацією BBC

Читати також:

Нікі Хейлі здобула переконливу перемогу на республіканських передвиборчих перегонах у Вашингтоні

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *