The Guardian: Китай випереджає США у технологічних перегонах

Вашингтон лідирує лише у семи технологіях, в решту першість за Пекіном.

США та інші країни програють Китаю у перегонах за розвиток передових технологій та утримання талантів, Пекін потенційно може встановити монополію у деяких сферах. Про це йдеться у новому звіті Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI), — повідомляє The Guardian.

Китай лідирує у 37 із 44 технологій, що відстежувалися в рамках аналізу ASPI. Ці сфери включають електричні батареї, гіперзвукові технології та передові радіочастотні комунікації, такі як 5G та 6G.

У звіті наголошується, що США лідирують лише у семи технологіях, які були частиною аналізу, зокрема, таких як вакцини, квантові обчислення та системи запуску космічних ракет.

Висновки ґрунтуються на дослідженнях у критично важливих та нових технологічних галузях, з акцентом на роботах, опублікованих у провідних журналах та активно цитованих у подальших дослідженнях. «Наше дослідження показує, що Китай створив основу для позиціювання себе як провідної науково-технічної наддержави світу, встановивши іноді приголомшливе лідерство в дослідженнях з високим рівнем впливу в більшості критичних і нових технологічних галузей», — заявили дослідники.

«Відслідковування важливих технологій показує, що в деяких технологіях всі 10 провідних науково-дослідних установ світу розташовані в Китаї й в сукупності генерують у дев’ять разів більше високоефективних наукових праць, ніж країна, яка займає друге місце (найчастіше це США)», — йдеться у звіті.

Китайська академія наук займає перше чи друге місце у більшості з 44 технологій, включених у дослідження.

«Ми також бачимо, що зусилля Китаю підкріплюються потоком талантів і знань: п’ята частина його науково значущих робіт написана дослідниками, які пройшли післядипломну підготовку в країнах «П’яти очей»», — заявили аналітики у звіті, маючи на увазі групу країн, що об’єднує США, Канаду, Великобританію, Австралію та Нову Зеландію, що обмінюються розвідданими.

«Лідерство Китаю є результатом цілеспрямованої розробки та довгострокового політичного планування, як неодноразово наголошували Сі Цзіньпін та його попередники», — додали дослідники.

Президент США Джо Байден минулого місяця заявив, що Сполучені Штати інвестують в американські інновації та в області, які визначатимуть майбутнє і в яких уряд Китаю має намір домінувати. Але дослідники кажуть, що Китай може встановити монополію у восьми технологіях, включаючи нанорозмірні матеріали та виробництво, водень та аміак для енергетики, а також синтетичну біологію.

У звіті наголошується, що успіхи Китаю у створенні гіперзвукових ракет з ядерним зарядом у 2021 році не мали стати несподіванкою для американських спецслужб, оскільки, згідно з аналізом даних, за останні п’ять років Китай створив 48,49% найвагоміших у світі науково-дослідних робіт в галузі передових авіаційних двигунів, включаючи гіперзвукові, і в ньому розташовані сім із 10 кращих науково-дослідних інститутів світу в цій тематичній галузі.

Інститут також виявив, що існує великий розрив між Китаєм та США як двома провідними країнами, так і іншими.

«Дані вказують на невелику групу країн другого рівня на чолі з Індією та Великобританією: інші країни, які регулярно з’являються в цій групі – у багатьох технологічних галузях – включають Південну Корею, Німеччину, Австралію, Італію та рідше – Японію», — йдеться у звіті.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *