В океані знайшли уламок шатла «Челленджер», який зазнав катастрофи в 1986 році

На дні Атлантичного океану знайдено великий уламок американського шатла «Челленджер», який вибухнув у січні 1986 року.

Про це повідомляє Euronews.

Фрагмент виявили дайвери, які шукали літак часів Другої світової війни, що потонув. Уламок знаходиться неподалік узбережжя Флориди поблизу мису Канаверал. Розмір шматка 4,5×4,5 метра, але вчені вважають, що він може бути й більшим. Адже його частина прихована піском.

У NASA підтвердили, що це справді фрагмент космічного човника, імовірно нижньої його частини.

«Челленджер», що вибухнув в процесі старту ще в повітрі, впав в океан, і досі знайдено менше половини його уламків. Попередню знахідку зробили 1994 року, тоді кілька фрагментів було викинуто на берег.

«Челленджер» вибухнув під час зльоту 28 січня 1986 через пошкодження конструкції твердопаливного прискорювача. Катастрофа забрала життя всіх сімох членів екіпажу. На борту була перша шкільна вчителька, що вирушила до космосу, Кріста Маколіфф.


Світлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *