Последние новости
Важливе рішення в США: схвалено щеплення дітей від 5 років

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) схвалило вакцинацію дітей у віці від 5 до 11 років вакциною Pfizer. Тепер все залежить від остаточного рішення Центру профілактики захворювань (CDC).

Управління з продовольства і медикаментів США схвалило вакцинацію від коронавірусу дітям віком від 5 до 11 років. Вакцинацію будуть проводити за допомогою препарату компанії Pfizer.

За даними CNBC, рішення вакцинувати дітей від коронавірусу захистить до 28 мільйонів наймолодших громадян Америки віком від 5 до 11 років, адже у США вже успішно проводиться вакцинація підлітків з 12 років.Тепер остаточне рішення в руках CDC. Як повідомляє CNBC, комітет має зібратися вже цього тижня і 3-4 листопада буде прийнято остаточне рішення. Очікується, що після схвалення CDC вакцини проти коронавірусу для дітей віком від 5 до 11 років будуть негайно введені в експлуатацію. До слова, у США через коронавірус занотовано госпіталізацію у восьми тисяч дітей віком 5-11 років, 1,9 мільйона випадків інфікування серед дітей молодшої групи, загинуло близько сотні дітей.

Рішення Управління з продовольства і медикаментів США було прийнято через тиждень після засідання Комітету з вакцин і біологічних продуктів. Тоді експерти одноголосно схвалили застосування вакцин проти коронавірусу у дітей. Умовою було відповідне дозування препарату.

Вакцина від коронавірусу для дітей, яку пропонує Pfizer, становить лише 1/3 дози, яка зазвичай вводиться дорослим, за прогнозами має показати 90 відсотків ефективності у захисті від зараження вірусом SARS-CoV-2. Як додають фахівці, сам препарат дуже добре засвоюється дітьми та не викликає серйозних побічних ефектів.


Щеплення дітей від коронавірусу може спричинити безпліддя?


66% відсотків американських батьків дітей віком від 5 до 11 бояться, що щеплення від коронавірусу може у майбутньому вплинути на їхню репродуктивну здатність, свідчить опитування Kaiser Family Foundation, повідомляє CNN.

Як стверджують фахівці зв’язок вакцин від COVID-19 та безпліддя нічим не підтверджений. Немає жодних свідчень, що вакцина може призвести до втрати народжуваності та впливає на статеве дозрівання», — пише Американська академія педіатрії.


«Хоча фертильність не було цілеспрямовано вивчено під час клінічних досліджень, ані учасники випробувань, ані мільйони людей, що отримали щеплення, не повідомляли про жодну втрату репродуктивної функції, і також не було ознак безпліддя серед досліджень на тваринах», — зазначено на сайті Академії.


Американський коледж акушерів і гінекологів своєю чергою радять вакцинуватись майбутнім матерям під час вагітності. А відсутність впливу щеплень на фертильність чоловіків підтверджують Центри США з контролю над захворюваннями (CDC).

BioNTech/Pfizer є безпечним дітям, а от Moderna під забороною


Для дітей від 5 років у США схвалили використання третини дорослої дози препарату BioNTech/Pfizer. Крім того, цей препарат уже певний час використовується для щеплення підлітків від 12 років у різних країнах світу. У США та ЄС її допустили до використання в цій віковій групі з травня 2021 року.


Натомість у США відклали рішення про щеплення підлітків вакциною Moderna через можливі ризики, дане рішення пов’язано з необхідністю додаткового вивчення ризику виникнення міокардиту після вакцинації.

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) знадобиться додатковий час, аби ухвалити рішення щодо запиту компанії Moderna на застосування їхньої вакцини від коронавірусу для підлітків віком 12-17 років. Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії у неділю, 31 жовтня.

FDA повідомило Moderna, що перевірка може бути завершена не раніше січня 2022 року через необхідність оцінки нещодавніх міжнародних досліджень ризиків запалення м’язу серця як побічного ефекту від вакцинації.

В Україні щепити підлітків з 12 років вакциною Pfizer дозволили з середини жовтня цього року.

А що в ЄС: німці проти

Німці поки що обережні з вакцинацією дітей 5-11 років від COVID-19. Biontech і Pfizer також подали заявку до ЄС на схвалення їхньої вакцини для дітей молодшого віку.

У Німеччині голова комітету з імунізації (STIKO) Томас Мертенс обережно висловився про імунізацію дітей від 5 років, — передає Rheinische Post.

Дані дослідження дії вакцини для дітей 5-11 років, подано до Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) та німецького Інституту Роберта Коха (RKI) і STIKO, які будуть аналізувати дані, повідомив керівник STIKO.

Президент Німецької асоціації захисту дітей Хайнц Хільгерс заявив, що “зважає на інформацію про безпечну вакцину для дітей”, проте експерти з STIKO повинні докладно оцінити користь та потенційну шкоду, – наголосив він в інтерв’ю редакції RND. На його думку, в справі здоров’я дітей не може тиснути та квапитися з поспішними рішеннями.

Асоціація фармацевтів Рейнланду, з іншого боку, очікує, що STIKO рекомендуватиме вакцину від коронавірусу дітям віком до 12 років”, — сказав профспілковий керівник Томас Прейс в інтерв’ю Rheinische Post. Він додав, що кожна дитина недарма вакцинується від кору, паротиту та краснухи. Однак коронавірусна інфекція не викликає у маленьких дітей “настільки серйозних ускладнень, як ми знаємо із поширених дитячих захворювань”.

Джерело: CNBC

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *