Суд Нью-Йорка зобов’язав Трампа виплатити $354,9 млн компенсації та заборонив йому вести бізнес у штаті

У п’ятницю суддя Верховного суду штату Нью-Йорк Артур Енгорон постановив, що колишній президент США Дональд Трамп має виплатити $354,9 млн штрафу за цивільним позовом про завищення вартості своїх активів з метою ошукати кредиторів. Трампу також заборонено вести бізнес у Нью-Йорку протягом 3 років.

Вирок судді

У 92-сторінковому рішенні суддя Енгорон зобов’язав колишнього президента виплатити $354,9 млн як штраф та заборонив йому обіймати керівні посади в будь-якій нью-йоркській компанії, включно з його власною Trump Organization.

Експрезидента визнано винним у завищенні вартості свого особистого статку та бізнесу під час отримання кредитів.

Суддя також зобов’язав синів Трампа — Еріка Трампа та Дональда Трампа-молодшого, які теж були відповідачами у справі, виплатити по $4 млн кожен. Обом синам Трампа заборонено протягом двох років займатися підприємницькою діяльністю у штаті Нью-Йорк.

Рішення, винесене у п’ятницю, стало результатом напруженого тримісячного судового процесу на Мангеттені без участі присяжних. Протягом двох з половиною місяців суд заслухав свідчення 40 свідків, включно з самим Трампом.

У своєму рішенні суддя Енгорон зазначив, що задля отримання кредитів за нижчими ставками Трамп та його бізнес-партнери надали бухгалтерам «відверто неправдиві» фінансові дані, що призвело до фальсифікації звітності.

Коли під час судового розгляду було надано ці звіти, свідки експерти відповідачів «просто заперечували реальність», а відповідачі відмовилися взяти на себе відповідальність чи запровадити систему внутрішнього контролю для запобігання таких випадків у майбутньому, зазначив суддя.

Суддя додав, що повна відсутність каяття та докорів сумління у відповідачів «межує з патологією».

Реакція сторін

Після оголошення вироку адвокат Трампа Аліна Хабба заявила, що рішення є «очевидною несправедливістю» та «кульмінацією багаторічного політично підігрітого полювання на відьом» проти Трампа.

Вона додала, що має намір подати апеляцію.

У своєму коментарі в соцмережі Truth Social Трамп назвав вирок «незаконним, неамериканським вироком» проти себе, своєї родини та величезного бізнесу.

Генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс, яка подала позов проти Трампа, привітала рішення суду як перемогу кожного законослухняного американця. Вона наголосила, що ніхто не стоїть над законом, незалежно від багатства чи політичних зв’язків.

Таким чином, суд Нью-Йорка зобов’язав колишнього президента Дональда Трампа виплатити рекордну суму компенсації у $354,9 млн та наклав 3-річну заборону на ведення ним бізнесу у штаті за результатами цивільного позову про шахрайство.

Джерело: The Washington Post

Читати також:

Суддя зобов’язав Трампа сплатити 83 мільйони доларів Джин Керрол за наклеп

Суддя штату Мен призупиняє рішення про недопущення Трампа до первинного бюлетеня республіканців

Світлина згенерована за допомогою штучного інтелекту

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *