Флорида вводить жорсткі обмеження для неповнолітніх в соцмережах

Губернатор Флориди Рон Десантіс підписав закон, який суттєво обмежує доступ дітей і підлітків до соціальних мереж. Цей безпрецедентний крок робить Флориду одним із найбільш суворих штатів США у регулюванні користування онлайн-платформами неповнолітніми. Хоча очікується, що новий закон зустріне запеклий опір у судах.

Згідно з документом, який набуде чинності 1 січня 2025 року, створювати акаунти у соціальних мережах буде заборонено дітям до 14 років. Для підлітків віком від 14 до 16 років реєстрація дозволятиметься лише за письмової згоди батьків.

Первісна версія закону була ще жорсткішою — вона повністю забороняла використання популярних соцмереж неповнолітніми до 16 років, незалежно від бажання їхніх опікунів. Однак Десантіс наклав вето на цей законопроєкт на початку травня через надмірну суворість норм.

Республіканська адміністрація Флориди аргументує нові правила необхідністю захистити дітей від згубного впливу контенту, який поширюється у Facebook, Instagram, TikTok та інших онлайн-платформах. На думку прихильників закону, активне користування соцмережами негативно позначається на психічному здоров’ї підлітків, заохочує їх до насильства, ризикованої поведінки та сприяє поширенню шкідливих для неповнолітніх матеріалів.

Проте критики звинувачують Десантіса у порушенні свободи слова та надмірному втручанні держави у питання сімейного виховання. Вони переконані, що батьки самі мають вирішувати, чи дозволяти своїм дітям користуватися певними онлайн-сервісами.

Експерти прогнозують, що нові правила Флориди неминуче будуть оскаржені в судах профільними громадськими організаціями та компаніями – власниками соцмереж. Схожий закон, ухвалений в серпні в Арканзасі, вже був заблокований федеральним суддею через порушення конституційних прав.

Тим часом інші штати США також розглядають можливість посилити контроль за доступом неповнолітніх до онлайн-платформ. На тлі широкої громадської кампанії із захисту дитячого добробуту та благополуччя потенційне мережеве регулювання може врешті стати одним з найгостріших питань цифрової політики США.

Джерело: Voice of America

Читати також:

TikTok під загрозою заборони у США

Палата представників США ухвалила законопроєкт про відокремлення TikTok від материнської компанії ByteDance

Facebook та Google звинуватили у завданні шкоди школярам

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *