Американська компанія готова передати Україні передові безпілотники за 1 долар

Провідний американський виробник передових ударних та розвідувальних безпілотників оголосив, що готовий продати два з них Україні всього за 1 долар, закликавши Білий дім схвалити цю угоду.

Про це повідомляє ряд іноземних видань.


Компанія General Atomic Aeronautical Systems, як мовиться в опублікованій в середу заяві, вже протягом декількох місяців закликає Вашингтон надати Україні потужні безпілотники Grey Eagle і Reaper, які виробляє, та які американські війська дуже ефективно використали для спостереження і точкових атак в Афганістані, Сирії, Іраку та в інших зонах воєнних конфліктів.

У компанії зазначили, що ці безпілотники можуть літати на великі відстані на середніх висотах та мають важливі технологічні переваги, необхідні Україні в боротьбі проти російської агресії. Пентагон надав Україні кілька невеликих ударних та розвідувальних дронів, проте досі Київ не отримав нічого подібного до безпілотників компанії General Atomic, оснащених передовими технологіями, що мають значний радіус дії.

«З самого початку російського вторгнення ми почали шукати варіанти відповіді на запити Збройних сил України з приводу нашої продукції, включаючи MQ-9 Reaper та MQ-1C Grey Eagle», — заявив виконавчий директор General Atomics Лінден Блю.

За його словами, компанія запропонувала безплатно навчити українських військових працювати з безпілотниками. Крім того, General Atomic готова передати два своїх безпілотники разом із наземною станцією управління та іншим обладнанням за символічну суму в 1 долар.

При цьому Україні необхідно буде взяти на себе витрати на транспортування безпілотників та використання їх у бойовій обстановці.

«Це чудова пропозиція без будь-яких умов, – сказав Блю. — Все, що потрібно, — це схвалення уряду США. На наш погляд, давно час надати українським силам інформаційну перевагу, необхідну для перемоги у цій війні».

Світлина: https://twitter.com/GenAtomics_ASI

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *