Армія США планує доставляти вантажі за допомогою ракет SpaceX

Пентагон планує використовувати ракети SpaceX для термінового перекидання вантажів планетою через космос.

Транспортне командування Збройних сил США розглядає можливість використання ракет компанії SpaceX для здійснення термінового перекидання вантажів планетою через космос.

Про це йдеться у повідомленні SpaceX.

Перше випробування подібної доставки планується вже в 2022-2023 рр. Угода була укладена в межах програми, ініційованої Дослідницькою лабораторією ВПС США (AFRL).

SpaceX виграла п’ятирічний контракт ВПС США на суму 102 млн доларів. У його межах компанія має продемонструвати можливість швидкого транспортування вантажів до різних куточків земної кулі за допомогою ракет.

За словами голови командування TRANSCOM генерала Стівена Лайонса, «команда, яка працює зі SpaceX, невдовзі проведе спільне тестування принципу доставки вантажів через космос».

Він заявив, що завдання полягає в тому, щоб мати можливість за допомогою ракети доставити 80 т вантажу, який перевозить важкий американський військово-транспортний літак C-17, до будь-якої точки земної кулі протягом однієї години.

У командуванні TRANSCOM пояснили, що деталі будуть згодом, оскільки проєкт все ще розробляється спільно зі SpaceX, але в будь-якому випадку це передбачає фактичну «доставку вантажу з одного місця до іншого через космос».

На думку американських військових експертів, це значно спростило б оперативну доставку військових вантажів у глибинні райони країн і в країни, які не мають виходу до моря, у тому числі для американських військ, що знаходяться там. Доставка вантажу не порушуватиме держкордонів, оскільки вона здійснюватиметься через космос. При цьому у мирний час можна буде уникнути необхідних для доставки строкових військових вантажів традиційних дипломатичних погоджень та дозволів на доступ та проліт.

Іншим важливим напрямом проєкту є питання посадкової інфраструктури. Далеко не у всіх куточках земної кулі є космопорти. Тому AFRL та SpaceX планують провести дослідження можливих траєкторій та варіантів посадок ракет на різні типи майданчиків.

Контракт зі SpaceX також включає повномасштабну демонстрацію перевезення та посадки важких вантажів, але без зазначення конкретних термінів такої операції. В AFRL сподіваються, що вона може бути проведена за кілька років. Пізніше до проєкту планується залучити інші приватні аерокосмічні компанії.

Нагадаємо, що недавно SpaceX продемонструвала 140-метрову вежу для «лову» Starship.


Джерело фото: U.S. Air Force illustration, вантажна ракета (концепт)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *