Последние новости
Bellingcat: американські спецслужби мають «крота» на найвищому рівні, вище Лаврова

Американська розвідка була єдиною, яка однозначно попереджала про початок війни в Україні. Президент США Джо Байден робив про це особливі публічні заяви, ризикуючи, як тоді здавалося, своєю репутацією.

Свою думку про те, як американці отримали інформацію про початок війни в Україні, журналіст-дослідник Bellingcat Христо Грозєв висловив на ютуб-каналі «Продовження слідує».

Христо Грозєв твердить, що про початок війни не вірили не лише звичайні громадяни та аналітики, про війну не вірили і європейські розвідки. Цей факт, розмірковує Грозєв, підтверджується тим, що шеф німецької розвідки перебував у Києві за два дні до початку війни. «Бо він не вірив. Інакше шеф розвідки Німеччини не повинен був бути у Києві, коли будь-якої миті могла початися війна».

За словами Грозєва, європейські розвідки не довіряли американським колегам, бо ті не ділилися з ними джерелом цих даних. «Вони [європейські розвідки] говорили: у нас є такі ж засоби електронної розвідки, такі ж доступи до супутників, і у нас теж є «кроти» (агенти всередині структур протиборчих сторін, — авт.). І ми бачимо лише «попереджувальні» постріли, Путін намагається погрожувати, але реально ми більше нічого не бачимо».

Грозєв каже, що 99% російських силовиків теж не думали, що почнеться війна. Тобто американці знали та бачили щось, чого понад 99% російських силовиків не знали. Як цього можна було досягти?

«Лише маючи «крота» на найвищому рівні або якесь супертехнологічне рішення, про яке ніхто ще не знає. Бо якби воно було відоме, то силовики вжили б заходів, щоб його нейтралізувати. Тому для мене це комбінація обох [джерел інформації], але ведучим мав бути високопоставлений «кріт», який зміг описати переконливо те, що здавалося нелогічним», — каже Грозєв.

Наскільки цей «кріт» має бути високопоставленим?

«Це має бути людина вище в цьому ланцюжку, ніж Лавров. Я абсолютно переконаний, що Лавров не знав, що почнеться війна», — каже Грозєв.

За його даними, про початок війни знали близько 20 російських високопосадовців. «Отже, це один із цих 20!»

Проте розслідувач висловлює одне припущення. За кілька тижнів до війни нова елітна ПВК займалася її підготовкою, й ці фахівці також могли бути каналом для зливу. Ось тільки наскільки таке джерело було б переконливим, щоб Байден ризикував своєю репутацією?

Bellingcat – це незалежна міжнародна команда розслідувачів та цивільних журналістів, які використовують відкриті джерела та соціальні мережі для розслідувань на різні теми – від мексиканських наркокартелів та злочинів проти людства до відстеження використання хімічної зброї та конфліктів у всьому світі. Члени команди та учасники проєкту походять більш ніж з 20 країн світу.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *