Яка армія світу найсильніша за версією американського журналу?

Американський журнал U.S. News & World Report у понеділок, 30 жовтня, опублікував рейтинг найсильніших армій світу⁠⁠ станом на 2023 рік.

Рейтинг армій світу складено за підсумками опитування мешканців 36 країн, всього було опитано 17,2 тисячі осіб. Оцінка проводилася за 73 критеріями.

Хто увійшов до п’ятірки країн?

РФ обійшла США у рейтингу найсильніших армій світу за версією американського журналу та посіла перше місце. Сполучені Штати розташувалися на другому місці, але в третьому опинилася армія Китаю. За ними йдуть збройні сили Ізраїлю та Південної Кореї. Україна – на шостому місці.

До найкращої 10-ки рейтингу також увійшли ЗСУ (Україна), Ірану, Великобританії, Німеччини та Туреччини. Казахстан у рейтингу на 19-му місці. Поруч знаходяться Узбекистан (18 місце) та ОАЕ (20 місце).

Аутсайдери зі списку

До трійки країн, що опинилися наприкінці списку, увійшли: Естонія (85 місце), Сінгапур (86 місце) і Люксембург (87 місце).

Як складався рейтинг?

Рейтинг найсильніших армій світу складався шляхом опитування. У ньому взяли участь понад 17 000 осіб у всьому світі, які відповідали на запитання за 73 характеристиками. У методології розповідається, що респонденти оцінювали, наскільки ті чи інші воєнні та політичні атрибути асоціюються у них із певною нацією.

«Щоб визначити вагу кожної оцінки у загальному рейтингу найкращих країн, більшість із них були співвіднесені з ВВП на 2022 рік за паритетом купівельної спроможності на душу населення», — йдеться у дослідженні.

Рейтинг був розроблений глобальною компанією з маркетингу та комунікацій WPP, а також Уортонською школою Пенсільванського університету, зокрема професором Девідом Рейбштейном.

Традиційно рейтинг країн світу публікує служба Global Firepower, але не всі військові експерти погоджуються з її висновками. Втім, будь-який рейтинг є суб’єктивним, тож завжди знайдуться критики. Минулого року, за даними GF, рейтинг найсильніших країн світу виглядав так: США, Росія та Китай. Таке розташування зберігалося кілька останніх років. У п’ятірку найсильніших армій світу минулого року представники GF внесли армії Індії та Японії.

Україна у торішньому рейтингу посідала 22 місце, випередивши Польщу, поставлену на 24 позицію. А ось армії Білорусії було виділено 54 місце, вона програла в рейтингу арміям Сінгапуру, Португалії та Бангладешу. Азербайджан зайняв 63 позицію, пропустивши попереду себе Казахстан.

Зазначимо, що вихід РФ на перше місце серед армій світу обумовлений участю в окупаційній війні проти України, а армія України завдяки своєму захисту стала другою армією за силою в Європі.Читати також:

Чому люди творять зло і коли людство вигадало війни

Bellingcat: американські спецслужби мають «крота» на найвищому рівні, вище Лаврова

Байден дав добро. США вступають у війну на боці Ізраїлю?

Пентагон відправив 2000 військових до Ізраїлю. Їм поставлено два завданняСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Яка армія світу найсильніша за версією американського журналу?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *