Караван біженців прямує до кордону США. Очевидці повідомляють, що з південної Мексики вийшли близько 6 тисяч людей.
Міграційні активісти заявили, що група, яка виїхала з мексиканського міста Тапачула в понеділок, може бути одним із найбільших караванів мігрантів у регіоні за останні роки.
Мігранти, серед яких багато дітей, вирушили в дорогу під дощем і розосередилися кількома смугами шосе. Організатор каравану Луїс Гарсія Віллагран заявив, що у групі присутні громадяни кількох країн, не лише мексиканці, в основному вихідці з Центральної Америки, Венесуели та Куби. Учасники ходи наполегливо закликають лідерів саміту поглянути на те, що відбувається в Мексиці – мова про бідність та насильство.
Караван вирушив у дорогу, коли президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що не буде брати участь у саміті Америк, що завдало удару зусиллям адміністрації Байдена використати зустріч для розширення регіонального співробітництва з питань міграції.
Президент США Джо Байден пообіцяв скасувати деякі з найбільш обмежувальних імміграційних політик свого попередника Дональда Трампа, однак зазнав тиску. Минулого місяця США сподівалися покласти край спірному прикордонному обмеженню, відомому як Розділ 42, але 20 травня федеральний суддя заблокував цю спробу.
Мігранти сподіваються, що група приверне увагу лідерів на саміті Америки.
Нагадаємо, напередодні дев’ятий Саміт Америк відкрився у Лос-Анджелесі. Очікується, що президент США оголосить про регіональний пакт допомоги з питань міграції. Сама зустріч керівників країн проходить не в повному складі. Не запросили Венесуелу, Кубу та Нікарагуа. Експерти пов’язують це з позицією країн щодо неприєднання до антиросійських санкцій, порушення прав людини та відсутність демократії.
Віцепрезидент Сполучених Штатів Камала Харріс взяла на себе надзвичайну роль на саміті країн Америки, щодо зусиль, спрямованих на зупинку міграції з Центральної Америки – на це вже виділено 1,9 мільярда доларів фінансування приватного сектора для розширення можливостей працевлаштування.
За межами Мексики жоден з лідерів так званого Північного трикутника, регіону з високим рівнем бідності, який включає Сальвадор, Гватемалу та Гондурас, не збирався брати участь у зібранні, а зустрічі на рівні лідерів мають розпочатися вже у середу, 8 червня.
Білий дім заявив, що на саміті візьмуть участь 23 глави держав, у тому числі лідери таких ключових гравців, як Аргентина, Бразилія, Чилі та Колумбія. Це більше, ніж 17 лідерів, які відвідали захід у 2018 році.
Світлина: ілюстративне фото з відкритих джерел