Американці створили перший летючий мотоцикл (+Фото)

Його швидкість сягає 800 кілометрів на годину.

Американська компанія JetPack Aviation, відома розробкою своїх реактивних ранців, вирішила розширити лінійку своїх інноваційних продуктів. Тепер вчені компанії представили своє нове досягнення – готовий до польотів летючий мотоцикл, який може бути також і автономним вантажним літальним апаратом.

Чудо мотоцикл може виконувати багато інших функцій», — пише New Atlas зі посиланням на Mayman Aerospace.

Компанія JetPack Aviation тепер випускатиме під брендом Mayman Aerospace нові літальні апарати, які називаються Speeder Air Utility Vehicle або просто Speeder. Цей летючий мотоцикл, який здатний злітати та сідати вертикально, може бути не тільки транспортним засобом для людини, але його також можна використовувати як безпілотник — «вантажівку», адже він має модульну конструкцію.

Прототип AUV Speeder Mayman AerospaceMayman Aerospace

Поки що в компанії створили третій прототип, але він уже готовий до польотів. Вчені заявляють, що скоро зможуть представити на ринок повністю готову версію літального апарату. Speeder оснащений вісьмома реактивними двигунами, які працюють на нейтральному вуглеці або авіаційному біопаливі. Цей апарат спеціально розроблений для того, щоб пілот міг себе комфортно почуватись сидячи на ньому зверху. Також Speeder має всі важливі аеродинамічні характеристики, які дозволяють збільшувати ефективність польоту.

За словами інженерів, цей транспортний засіб, що літає, має високий рівень безпеки для пілота завдяки бортовому комп’ютеру, який може у разі несправності одного з двигунів не допустити аварії. А ще цим летючим мотоциклом дуже легко керувати, принаймні так заявляють у JetPack Aviation.

На фото Тім Дрейпер (сидить) і генеральний директор Mayman Aerospace Девід Мейман на дебюті прототипу SpeederMayman Aerospace

Speeder може бути не лише пілотованим транспортним засобом. Завдяки своїй модульній конструкції апарат можна використовувати як «вантажівку» для перевезення будь-яких вантажів, а також як засіб для допомоги поліціянтам, військовим та рятувальникам.

Цей літальний апарат може бути або повністю автономним, або мати дистанційне управління. За словами Девіда Меймена, засновника JetPack Aviation, новий летючий мотоцикл може стати в нагоді при доставці вантажів, гасінні пожеж, і за його допомогою можна буде транспортувати пацієнтів до лікарень.

Поки що вчені оприлюднили лише деякі з льотних характеристик та те, що стосується роботи самого апарату в безпілотному режимі. У такому режимі Speeder може подолати відстань 644 км зі швидкістю 805 км/год. Що стосується навантаження, яке він може нести на собі, то вага вантажу може становити до 450 кг.

«Ми плануємо і надалі удосконалювати наш летючий мотоцикл, ми впроваджуватимемо нові технологічні рішення, випробуємо нові двигуни, нову бортову комп’ютерну систему і можливо цей апарат колись зможе літати з надзвуковою швидкістю», — каже Меймен.

Перші випробування в безпілотному режимі нового літального апарату заплановані на третій квартал цього року, а перший публічний пілотований політ намічено на кінець 2022 року.

Фотографії: Mayman Aerospace

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Американці створили перший летючий мотоцикл (+Фото)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *