Ціни на авіаквитки у США стрімко зростають через проблеми Boeing

Американські авіакомпанії змушені підвищувати вартість авіаквитків через недостатню кількість літаків, що виникла через тривалі виробничі негаразди в концерну Boeing.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

За даними агентства, протягом січня-лютого 2024 року ціни на авіаперельоти в США зросли на 3,6%. Таке місячне підвищення стало найбільшим майже за два роки – з травня 2022-го. Аналітики прогнозують, що здорожчання авіаквитків невдовзі лише посилиться.

Причиною дефіциту літаків називають проблеми в Boeing – через численні інциденти з бортами компанії та затримки на заводах. Зокрема, авіакомпанії United Airlines, Southwest Airlines і Ryanair вже скоротили розклади рейсів через нестачу надійних суден та змушені шукати альтернативи популярним Boeing 737.

Однак дістати нові літаки від єдиного конкурента Boeing – Airbus – теж майже неможливо. Європейський авіавиробник розпродав усі свої замовлення до кінця нинішнього десятиліття. Тож перевізники потрапили у глухий кут щодо поповнення парків новими бортами.

«Усе, що кажуть в Boeing: «Ми працюємо щосили. Шкодуємо, що у вас виникли проблеми». Але чіткого прогнозу, коли будуть доступні їхні літаки, поки немає», — прокоментував очільник лізингової компанії Air Lease Corp Джон Плюгер.

У Boeing наразі запевняють, що «зосереджені на підвищенні якості виробництва» та «роблять усе можливе, щоб невдовзі постачати надійні літаки». Проте глава іншої лізингової компанії BOC Aviation висловив сумнів, що ситуацію вдасться виправити швидко.

«Знадобиться ще кілька років, щоб надолужити згаяне через затримки з виробництвом літаків Boeing», — зазначив Стівен Тауненд.

Отже, проблеми з нестачею лайнерів триватимуть принаймні до 2025-2026 років. А це означає, що авіакомпаніям доведеться й надалі підвищувати ціни на квитки для компенсації збитків через дефіцит бортів. Експерти прогнозують в США суттєве здорожчання перельотів, особливо на популярних туристичних напрямках влітку.

Читати також:

Літак Boeing загубив деталь під час рейсу з Каліфорнії до Орегону

Світлина згенерована за допомогою ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *