Последние новости
День подяки 2021 у Канаді та США: традиції, історія, головні страви

День подяки (Thanksgiving Day) є одним із найважливіших днів у році для американців, а також для канадців, які святкують його так само урочисто, як Різдво.Святкова вечеря, зустрічі з родиною та друзями, індичка, гарбузовий пиріг і парад у Нью-Йорку – все це складові Дня подяки. У 2021 році свято припадає на 11 жовтня в Канаді та 25 листопада в США.

● День подяки в США відзначають на згадку про першу подяку англійських колоністів в Америці.
● День подяки в США припадає на четвертий четвер листопада, тобто на 25 листопада 2021 року.
● День подяки також відзначається в Канаді як пам’ять про подяку в 1578 році.   
● День подяки в Канаді припадає на другий понеділок жовтня 2021 року, тобто 11 жовтня.
● На День подяки є традиція святкової вечері зі смаженою індичкою як основною стравою.
● У п’ятницю після Дня подяки стартує Чорна п’ятниця та кіберпонеділок.

День подяки — що це за свято?


День подяки, Thanksgiving Day американці вважають одним з найважливіших свят, яке відзначають так само урочисто, як і Різдво. День подяки — світське свято. За традицією, це день підбивання підсумків року, що минає, подяки за врожай і можливість зустріти своїх близьких.

Коли припадає День подяки? День подяки в США відзначають у четвертий четвер листопада. У Канаді, де також відзначають це свято — у другий понеділок жовтня.У 2021 році День подяки в США припадає на 25 листопада. Чорна п’ятниця – 26 листопада, а кіберпонеділок – 29 листопада. У Канаді День подяки відзначали у 2021 році 11 жовтня.

США День подяки — історія


За традицією, День подяки вперше відзначили в Плімуті в 1621 році англійськими колоністами. Коли вони приїхали в Америку роком раніше, то не були готові до умов, що склалися – майже половина з них померла в першу зиму, переважно через голод. На допомогу прийшли корінні американці, які навчили колоністів полювати й вести господарство. Оскільки перші врожаї в 1621 році були вже багаті, колоністи вирішили влаштувати свято, дякуючи корінним американцям за підтримку і Богу за врожай.Спочатку День подяки відзначався в кількох штатах, і лише в 1863 році президент Авраам Лінкольн зробив його національним святом.


День подяки у Канаді


День подяки також відзначають у Канаді на згадку про подяку в 1578 році, коли Мартін Фробішер подякував Богу за те, що він пережив довгу морську подорож. Це відбулося в нинішніх провінціях Ньюфаундленд і Лабрадор.

Варто додати, що подяки в цих районах проводили й раніше. Таким чином духам дякували за врожай.День подяки — традиції


День подяки в США та Канаді, пов’язаний з багатьма традиціями. Найважливішим з них є вечеря, яку американці та канадці проводять зі своєю родиною та близькими. Вона починається спонтанною молитвою, в якій господар дякує за все, що трапилося з родиною минулого року. Стіл, що за традицією оформлений у кольорах осені, не може обійтися без строго визначених страв.

Парад у Нью-Йорку також є традицією до Дня подяки. Різноколірні платформи, танцюристи, оркестри, гігантські повітряні кулі та зіркові вистави збирають сотні глядачів як на вулицях міста, так і перед телевізорами.Американці також люблять футбол, тому в цей день не можна пропустити спільну гру в лізі американського футболу.День подяки — страви


День подяки недарма називають днем індички — це основа обіду на Thanksgiving Day. Цікаво, що вибір індички на День подяки не випадковий. За традицією, саме полювання на диких індиків, якого індіанці навчили колоністів, врятувало перших поселенців від голоду та смерті.Як приготувати цю страву? Традиційна американська індичка на День подяки готується цілою тушкою, обов’язково фаршированою. Однією з найбільш традиційних є хлібна начинка. Інші страви до Дня подяки, які можна побачити на столі: журавлинний соус, картопляне пюре, запечена солодка картопля, кукурудза, боби та брюссельська капуста. На десерт є гарбузовий пиріг, яблучний пиріг або пиріг з горіхами.


День подяки — цікаві факти

Є також багато цікавостей та звичаїв, які пов’язані з Днем подяки. Підраховано, що в цей день американці з’їдають до 46 мільйонів індичок. Однак, одна унікальна – щороку президент США помилує індичку. Цей звичай тягнеться ще з часів Авраама Лінкольна, а офіційна церемонія проводиться з 1989 року з президентства Джорджа Буша-старшого.Наступного дня після Дня подяки в США є початком сезону розпродажів. Так звана Чорна п’ятниця – це день, коли багато американських магазинів відкриваються вже опівночі з високими знижками та акціями. Хоча День подяки в Україні не відзначають, традиція розпродажу широко поширена й у нас. Як і кіберпонеділок, день розпродажів і акцій, які пропонують інтернет-магазини, що припадає на перший понеділок після Дня подяки.
Джерело фото: Shutterstock


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “День подяки 2021 у Канаді та США: традиції, історія, головні страви

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *