Допомога Україні: Конгрес США у пошуку компромісу

Після весняної перерви американські законодавці мають намір повернутися до обговорення надання допомоги Україні та іншим союзникам США. Питання формату та обсягу такої підтримки залишається одним з найбільш дискусійних у Конгресі.

Сенат раніше схвалив виділення 95 мільярдів доларів на підтримку України, Ізраїлю та Тайваню. Однак ця ініціатива наразі заблокована деякими республіканцями у Палаті представників. Частина опонентів висловлює занепокоєння через можливі зловживання та нецільове використання американської допомоги.

«Я хотів би отримати деталізовану звітність, – наголосив республіканець Тім Берчетт. – Були повідомлення, що українські міністри купували електричні Роллс-Ройси тощо. Вони не повинні робити таких витрат, поки не звітуватимуть за кожен долар допомоги».

Демократи на слуханнях у Конгресі наголошували на жорсткому контролі з боку США за цільовим використанням допомоги. За словами демократа Роберта Гарсії, згідно з даними Transparency International, Україна навіть в умовах війни демонструє прогрес у боротьбі з корупцією.

Республіканці пропонують схему часткового кредитування замість безоплатної допомоги. Експрезидент Дональд Трамп висловлювався на підтримку такої ідеї у ході своєї виборчої кампанії. Проте демократи застерігають, що кредитування може підірвати здатність українського уряду продовжувати функціонувати в умовах війни.

«Військова допомога має надаватися безоплатно, – переконаний демократ Бред Шерман. – Американські платники податків вітали б можливість досягати зовнішньополітичних цілей без великих витрат. Але в цій ситуації це навряд чи можливо».

У Пентагоні теж вважають, що Україна не повинна отримувати озброєння у кредит, оскільки це обтяжило б країну додатковими боргами на тлі бойових дій.

Попри розбіжності в республіканському таборі, їхні лідери у Сенаті, як і демократи, наполягають на схваленні винесеного раніше на голосування пакета допомоги Україні та союзникам.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл переконаний: «Якщо Конгрес зробить свою роботу, Україна отримає американську зброю, а ми вдома – потужніші військові можливості та оборонно-промисловий потенціал».

Демократи теж наголошують на важливості підтримки України, зокрема, для збереження американського впливу у світі. На переконання Чака Шумера, виживання українського народу та шанси зупинити Путіна багато в чому залежатимуть від дій спікера Палати представників Майка Джонсона.

Джерело: Voice of America

Читати також:

США підтверджують наміри про подальшу військову допомогу Україні під час візитів Саллівана і делегації НАТО до Києва

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *