Масштабний ракетний удар по Україні: США засудили злочинні дії Росії

Сполучені Штати рішуче засудили масовані нічні авіаудари Росії по українських містах та цивільній інфраструктурі. Офіційна представниця Ради національної безпеки Ейдріанн Вотсон назвала їх найпотужнішою хвилею авіанальотів на енергосистему України з початку війни.

«Ми засуджуємо жорстокі удари Росії по українських містах та цивільних об’єктах, які, за повідомленнями України, стали найбільшою серією авіаударів по енергетичній системі країни від початку цієї війни», — заявила Вотсон.

Вона наголосила на нагальній потребі якомога швидше передати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони для захисту від таких атак. На кону — життя людей, і подальші затримки є неприпустимими.

«Республіканці в Палаті представників мають невідкладно схвалити додаткову угоду з національної безпеки, аби ми могли надати Україні це життєво важливе обладнання», — підкреслила представниця Ради нацбезпеки США.

Вночі 22 березня Росія завдала масованого удару майже 60 камікадзе-дронами та близько 90 ракетами по об’єктах енергетичної інфраструктури в різних регіонах України. Найбільше постраждав Харків, який внаслідок обстрілів залишився практично без енергопостачання.

Президент Володимир Зеленський підтвердив факт масштабної ракетної атаки та заявив, що російські сили випустили близько 60 дронів-камікадзе та 90 ракет по території України.

Глава «Укренерго» Володимир Кудрицький назвав це найпотужнішим ударом по українській енергосистемі з часу російського вторгнення. Про руйнування та пошкодження внаслідок обстрілів повідомили також влада Запорізької, Сумської, Вінницької та Дніпропетровської областей.

Компанія «Укргідроенерго» підтвердила факт російського обстрілу Дніпровської ГЕС, внаслідок якого на гідроспорудах спалахнула пожежа. Втім, загрози прориву греблі немає.

Цей черговий масований удар по цивільних об’єктах життєзабезпечення в Україні став ще одним підтвердженням звірств, які чинить путінський режим. Світова спільнота має посилити тиск на агресора та всіляко допомагати Україні зміцнювати системи протиповітряної оборони для захисту мирного населення.

Джерело: Voice of America

Читати також:

США засудили купівлю Росією ракет у Північній Кореї та їх застосування проти України

Світлина: Денис Казанський

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *