США підтверджують наміри про подальшу військову допомогу Україні під час візитів Саллівана і делегації НАТО до Києва

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час свого візиту до Києва у середу запевнив, що масштабний пакет військової допомоги США для України, блокований республіканцями у Палаті представників впродовж місяців, врешті-решт «дійде до України». Він пообіцяв, що Вашингтон продовжуватиме надавати підтримку.

Життєво важливий законопроєкт про фінансування безпеки України з кінця минулого року гальмувався в Конгресі через опір республіканців. Це посилило тиск на Збройні Сили України, які вже понад два роки ведуть запеклу боротьбу з краще озброєним та чисельнішим ворогом — з моменту повномасштабного російського вторгнення.

«Ми впевнені, що впораємося з цим. Ми доправимо цю допомогу в Україну», — заявив Салліван на спільній пресконференції після зустрічі з главою Офісу Президента України Андрієм Єрмаком.

Радник не назвав термінів надходження допомоги, але наголосив, що немає потреби обговорювати «план Б», відкинувши ідею про можливість надання допомоги у вигляді кредиту.

«Переконаний, що ми реалізуємо план А. Ми отримаємо потужну двопартійну підтримку в Палаті представників для надання допомоги Україні, і ми виділимо ці кошти», — запевнив він, додавши, що процес «вже надто затягнувся».

Російські війська окупували понад шосту частину української території та знову пішли у наступ після того, як минулого року зазнали контрнаступу ЗСУ.

Москва повільно просувається на сході, тоді як українські сили стикаються з браком артилерійських снарядів, проблемами з особовим складом та питаннями щодо міцності своїх оборонних укріплень.

На пресконференції Єрмак повідомив, що під час переговорів обговорювалися поточні потреби України на полі бою, липневий саміт НАТО у Вашингтоні та Мирний саміт у Швейцарії, який Київ прагне провести цієї весни.

Україна не планує запрошувати Росію на цей саміт, спрямований на розвиток Мирної формули, запропонованої Президентом Володимиром Зеленським. Його план передбачає повний вивід російських військ, що Москва відхилила як неприйнятну умову.

Андрій Єрмак висловив сподівання, що Китай, який цього місяця відправив свого представника з туром європейських столиць, включно з Києвом і Москвою, може взяти участь у саміті.

«Останній візит спецпредставника КНР дає обережну надію на те, що Китай також долучиться до цього процесу», — зазначив посадовець.

Делегація НАТО вперше відвідала Київ після початку повномасштабної війни

Військова делегація НАТО вперше з початку повномасштабної війни відвідала Київ. Голова Військового комітету Альянсу Роб Бауер заявив, що НАТО та Україна «ближчі, ніж будь-коли» та спільно працюють над євроатлантичною інтеграцією країни, що стала жертвою російської агресії.

«Шведський прапор не буде єдиним синьо-жовтим перед штаб-квартирою НАТО», — висловив упевненість Бауер, натякаючи на можливе майбутнє членство України в Альянсі.

Він також висловив переконання, що в України є всі шанси на успіх, і єдине, що їй потрібно — ширша та швидша допомога партнерів. «Результат цієї війни визначить долю світу», — наголосив Бауер, додавши, що було б «серйозною історичною помилкою дозволити Путіну перемогти».

На думку голови Військового комітету НАТО, вторгнення Путіна «ніколи не було пов’язане з будь-якою реальною загрозою безпеки з боку України чи НАТО». Ця війна пов’язана з тим, що правитель Росії «боїться чогось набагато потужнішого, ніж будь-яка фізична зброя на Землі — демократії». «Якщо українці зможуть мати реальні демократичні права, то росіяни невдовзі також їх забажають», — підкреслив Бауер.

На Київському форумі з безпеки Бауер закликав не впадати в песимізм

Виступаючи на Київському форумі з безпеки, Роб Бауер наголосив, що хоча світ, можливо, був надто оптимістичним у 2023 році, не варто робити ту саму помилку, ставши надто песимістичним у 2024-му.

«Песимісти не вигравають війни. А якщо поглянути на факти, є всі підстави бути впевненим у здатності України досягти успіху», — заявив очільник Військового комітету НАТО.

Про зустріч з Бауером також повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, вони обговорили ситуацію на полі бою, а також потреби України в системах ППО та боєприпасах.

Джерела: Voice of America, BBC, DW

Читати також:

Wall Street Journal: США розглядають можливість передачі Україні сучасних далекобійних ракет ATACMS

Керівники американських розвідувальних служб попередили про загрозливий розвиток конфлікту в Україні

Республіканці Палати представників розглядають програму позик для частини допомоги Україні

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *