Лікарі в США вимагають зняти з продажу «Терафлю». Препарат небезпечний?

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) попросили заборонити продаж порошку від грипу та застуди Theraflu (Терафлю), жарознижувальних препаратів Tylenol, антигістамінних препаратів Benadryl, що відхаркують Mucinex, оскільки вони, згідно з результатами досліджень, не є ефективними.

Про це повідомляє американська газета The Wall Street Journal.

Theraflu (Терафлю) — це один із популярних порошків від грипу та застуди не лише в США, а й в Україні.

Benadryl, Mucinex і Tylenol містять речовину фенілефрин, його застосовують для усунення закладеності носа. Ці препарати відпускаються без рецепта лікаря. Сама собою речовина безпечна, але принаймні результати чотирьох досліджень показали, що препарати на його основі не полегшують закладеності носа.

У Johnson & Johnson (випускає Tylenol та Benadryl) зазначили, що фенілефрин визнаний FDA безпечним. У Reckitt Benckiser Group PLC, що виробляє Mucinex, заявили, що скрізь дотримуються правил. У Haleon PLC, що виробляє Theraflu (у ньому також міститься фенілефрин), відмовилися від коментарів.

Згідно зі статтею 2020 року, опублікованою в журналі JAMA Otolaryngology — Head & Neck Surgery, фенілефрин на цю мить входить до складу понад 260 пероральних препаратів для лікування носа та придаткових пазух.

Тим часом дослідники з Університету Флориди не виявили достатніх доказів його ефективності. Вони опублікували щонайменше чотири наукові роботи, в яких дійшли висновку, що приймання фенілефрину допомагає усунути закладеність носа не більше, ніж плацебо. Лікарі та фармацевти пояснюють це тим, що речовина метаболізується в кишківник та печінці та не може потрапити в кровообіг у достатній кількості, щоб викликати звуження кровоносних судин та принести полегшення.

З таким висновком, швидше за все, не погодяться мільйони людей, які приймають цей препарат у всьому світі.

«Парацетамол у його складі має жарознижувальну та протизапальну дію, знижує загальну інтоксикацію організму при запальних та вірусних захворюваннях, дозволяє послабити симптоми — він використовується давно і добре перевірений на практиці, тому ніяк не можна сказати, що препарат неефективний, — кажуть лікарі в Україні. — Другий компонент — фенілефрин — має судинозвужувальну дію та усуває набряклість слизових. Третій компонент — вітамін С є імуностимулюючим засобом. Таке поєднання компонентів дає добрий результат.

Як раніше писав Financial Times з посиланням на керівника групи ВООЗ із постачання лікарських засобів та забезпечення доступу до них Лізу Хедман, більшість країн світу відчувають дефіцит антибіотиків через зростання кількості інфекційних захворювань. У ВООЗ зібрал дані про забезпечення антибіотиками у 35 країнах світу. Нестача препаратів пеніцилінового ряду спостерігається у 80% таких держав. У США, Канаді та 25 із 27 країн Євросоюзу також поскаржилися на брак амоксициліну. Крім антибіотиків, фармацевти також скаржаться на нестачу знеболювальних, жарознижуючих засобів таких як парацетамол, ліків проти туберкульозу та препарати від шкірних інфекцій.

Коронавірус і війна РФ в Україні призвела до ще більшого порушення постачання компонентів для антибіотиків, а зростання цін на енергоносії знизило прибутковість їх виробництва.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Лікарі в США вимагають зняти з продажу «Терафлю». Препарат небезпечний?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *