У понеділок, 13 лютого, Сенат США, яким керують демократи, остаточно ухвалив масштабний пакет військової та гуманітарної допомоги Україні та Ізраїлю вартістю 95,34 млрд доларів.
За пакет проголосували 70 сенаторів, проти — 29. Лідер демократичної більшості Сенату Чак Шумер назвав це «одним з найважливіших для національної безпеки США голосувань за багато років, яке стосується не лише союзників Америки, а й безпеки всієї західної демократії». Про це повідомляє Voice of America.
Попри це, подальша доля законопроєкту викликає сумніви, адже для остаточного затвердження його має ухвалити Палата представників Конгресу США, де більшість становлять республіканці.
Її спікер республіканець Кевін Маккарті заявив, що його фракція хоче включити до пакета положення, спрямовані на розв’язання проблеми міграції на південному кордоні США. За його словами, якщо Сенат не врахує ці поправки, Палата представників має намір розділити пакет на кілька окремих законопроєктів і розглядати їх незалежно.
Протягом останніх місяців республіканці висували вимогу включити до будь-якого пакета допомоги Україні та Ізраїлю також заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією на кордоні з Мексикою.
Деякі республіканські сенатори, пов’язані з експрезидентом Трампом, закликають до перегляду пакета — на їх думку, частина допомоги Україні має надаватися у формі кредитів, а в законопроєкт треба включити лише постачання зброї, без гуманітарної складової.
Нагадаємо, пакет включає 61 млрд доларів допомоги для України, 14 млрд доларів — для Ізраїлю, а також кошти для підтримки союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні та гуманітарну допомогу для палестинців у секторі Газа.
Для набуття чинності документ має бути схвалений як Сенатом, так і Палатою представників. Однак позиція республіканської більшості Палати представників щодо пакета поки невизначена, і це ставить під сумнів перспективи затвердження допомоги Україні та Ізраїлю у повному обсязі.
Читати також:
Сенат США просуває пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню
Світлина з відкритих джерел