Сенат США остаточно схвалив пакет допомоги Україні та Ізраїлю на $95 млрд, але його доля у Палаті представників невизначена

У понеділок, 13 лютого, Сенат США, яким керують демократи, остаточно ухвалив масштабний пакет військової та гуманітарної допомоги Україні та Ізраїлю вартістю 95,34 млрд доларів.

За пакет проголосували 70 сенаторів, проти — 29. Лідер демократичної більшості Сенату Чак Шумер назвав це «одним з найважливіших для національної безпеки США голосувань за багато років, яке стосується не лише союзників Америки, а й безпеки всієї західної демократії». Про це повідомляє Voice of America.

Попри це, подальша доля законопроєкту викликає сумніви, адже для остаточного затвердження його має ухвалити Палата представників Конгресу США, де більшість становлять республіканці.

Її спікер республіканець Кевін Маккарті заявив, що його фракція хоче включити до пакета положення, спрямовані на розв’язання проблеми міграції на південному кордоні США. За його словами, якщо Сенат не врахує ці поправки, Палата представників має намір розділити пакет на кілька окремих законопроєктів і розглядати їх незалежно.

Протягом останніх місяців республіканці висували вимогу включити до будь-якого пакета допомоги Україні та Ізраїлю також заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією на кордоні з Мексикою.

Деякі республіканські сенатори, пов’язані з експрезидентом Трампом, закликають до перегляду пакета — на їх думку, частина допомоги Україні має надаватися у формі кредитів, а в законопроєкт треба включити лише постачання зброї, без гуманітарної складової.

Нагадаємо, пакет включає 61 млрд доларів допомоги для України, 14 млрд доларів — для Ізраїлю, а також кошти для підтримки союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні та гуманітарну допомогу для палестинців у секторі Газа.

Для набуття чинності документ має бути схвалений як Сенатом, так і Палатою представників. Однак позиція республіканської більшості Палати представників щодо пакета поки невизначена, і це ставить під сумнів перспективи затвердження допомоги Україні та Ізраїлю у повному обсязі.

Читати також:

Сенат США просуває пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *