Підтверджено рідкісний випадок бубонної чуми в Орегоні

Минулого тижня офіційні особи охорони здоров’я в окрузі Дешутес, штат Орегон, підтвердили рідкісний випадок чуми у людини, що проживає в цьому регіоні. Це перший зареєстрований випадок у штаті з 2015 року. За словами посадових осіб, людина ймовірно була інфікована через контакт зі своєю домашньою кішкою, у якої також спостерігалися симптоми хвороби.

«Усі особи, хто контактував з мешканцем та його домашньою твариною були встановлені та отримали медикаменти для запобігання захворюванню», — зазначив офіцер охорони здоров’я округу доктор Річард Фосетт у пресрелізі в середу.

Під час розслідування не було виявлено додаткових випадків чуми, повідомляють посадовці в переважно сільській місцевості Центрального Орегону.

«На щастя, цей випадок був виявлений і пролікований на ранніх стадіях хвороби, створюючи невеликий ризик для громади», — йдеться у повідомленні.

Попри те, що чума може здатися чимось з підручників історії, це не перший випадок за останні роки, коли хвороба з’явилася в США.

У 2020 році в Каліфорнії був зареєстрований перший випадок чуми за останні п’ять років. Тоді посадовці повідомили, що пацієнт, житель району озера Тахо Південне, видужує вдома. У 2015 році у Колорадо повідомили про два летальні випадки.

Хоча повідомлення про чуму можуть лякати, а хвороба може бути серйозною, експерти кажуть, що більшості людей хворобу можна не боятися.

Ось що потрібно знати про симптоми та шляхи поширення.

Що таке чума?

Чума — це захворювання, спричинене бактерією Yersinia pestis, яку знаходять у гризунах та їхніх блохах. Існує три типи чуми: септична, легенева та бубонна, остання є найпоширенішою формою, на яку припадає близько 80% випадків у цій країні.

Як передається чума людям?

Люди зазвичай заражаються чумою після укусу інфікованої блохи або після контакту з інфікованою твариною. Багато тварин можуть бути уражені чумою, включаючи білок, мишей, прерійних собак, бурундуків, полівок, кроликів. Кішки та собаки також можуть призвести до зараження людей.

Які симптоми чуми?

Симптоми залежать від типу чуми. Симптоми бубонної чуми включають болючі припухлі лімфатичні вузли. Загальні симптоми включають гарячку, слабкість, кашель та озноб. Пневмонічна чума може спричинити гарячку, головний біль, слабкість, пневмонію, задишку, біль у грудях, кашель і іноді кров’янисту або водянисту мокротиння.

Чи існує лікування від чуми?

Чуму можна успішно лікувати за допомогою антибіотиків, але чим раніше, тим краще для покращення шансів на повне одужання. Пневмонічна чума, якщо її не лікувати, завжди смертельна, а смерть може настати протягом 18-24 годин.

Як запобігти зараженню чумою

Щоб захистити себе, захистіть своїх тварин. Не дозволяйте тваринам, які гуляють на вулиці, спати у вашому ліжку. Інші кроки включають зменшення середовищ існування гризунів навколо вашого будинку, робочого місця та інших зон, а також носіння рукавичок під час контакту з потенційно інфікованими тваринами.

За інформацією CBS News

Читати також:

Влада Флориди повідомила про п’ять загиблих від «м’ясоїдних» бактерій

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *