У неділю Сенат США зробив черговий крок до ухвалення пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95,34 мільярда доларів.
Щоб розпочати розгляд законопроєкту у Сенаті найближчими днями, потрібно 60 голосів. Процес може піти швидше, якщо демократи та республіканці досягнуть угоди про процедуру прискореного ухвалення законопроєкту.
Проте навіть у цьому разі він зіткнеться з жорсткою опозицією в Палаті представників, яку контролюють республіканці.
Можливі поправки та прискорення процесу
Підтримка цієї міри з боку республіканців може посилитися, а темпи прогресу прискоритися, якщо лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер і лідер республіканської меншості Мітч Макконнел домовляться про угоду, що дозволить голосувати за республіканські поправки.
Республіканці хочуть внести поправки, які могли б вирішити проблему потоку мігрантів через американо-мексиканський кордон і скасувати положення про гуманітарну допомогу, обмеживши іноземну допомогу зброєю та матеріальними засобами.
Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер закликав республіканців погодитися на «розумний перелік поправок, щоб ми могли прискорити цей процес».
Можливий поділ пакета допомоги
Спікер Палати представників Кевін Маккарті заявив, що може спробувати розділити положення про допомогу на окремі заходи, як тільки законопроєкт надійде з Сенату.
Минулого тижня окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю зазнав поразки в Палаті представників через протидію демократів, які виступають за ширший сенатський законопроєкт, та жорстко налаштованих республіканців, які наполягали на скороченні витрат.
Республіканці з сенату вважають, що двопартійне ухвалення законопроєкту допоможе отримати підтримку республіканців у Палаті представників.
Критика висловлювань Трампа щодо НАТО
Тим часом прессекретар Білого дому Ендрю Бейтс прокоментував висловлювання Дональда Трампа на мітингу в Південній Кароліні, де той заявив, що він «дозволив би Росії робити все, що завгодно, з країнами НАТО, які не сплачують рахунки».
У відповідь на запитання щодо коментарів Трампа, Бейтс підкреслив, що «заохочення вторгнень режимів-вбивць на територію наших найближчих союзників жахливе та нерозумне — і це ставить під загрозу американську національну безпеку, глобальну стабільність та економіку нашої країни».
У неділю висловлювання Трампа піддали критиці представники ЄС та НАТО, закликавши союзників посилити оборону та не покладатися на рішення окремих політиків.
За інформацією Voice of America
Читати також:
«Український тиждень» проходить у Вашингтоні
Світлина з відкритих джерел