Шокуюча справа «Зграї гунів»: жорстокість поліцейських Міссісіпі

У Міссісіпі розгортається гучний судовий процес, який висвітлює жахливі злочини групи поліцейських, відомих як «Зграя гунів». Протягом наступних трьох днів шестеро колишніх правоохоронців постануть перед судом за звинуваченням у катуванні та сексуальному насильстві щодо двох афроамериканців та одного білого чоловіка.

Ці офіцери, які можуть бути засуджені до тривалих термінів ув’язнення, визнали свою провину в порушенні громадянських прав потерпілих. Їхні злочинні дії включали жорстокі побиття, численні удари електрошокером, сексуальні знущання за допомогою секс-іграшок та навіть постріл в обличчя одного з чоловіків, що призвело до пошкодження його щелепи.

Брендон, Міссісіпі, фото NYT

Потерпілі, Едді Паркер та Майкл Дженкінс, розповідають про пекельні тортури, яких вони зазнали під час рейду у своєму будинку. «Я зазирнув у вічі диявола», — емоційно заявив Паркер на пресконференції напередодні.

Однак ця справа виявила лише частину набагато глибшої проблеми. Згідно з розслідуванням The New York Times та Mississippi Today, протягом майже двох десятиліть представники департаменту шерифа округу Ранкін, відомі як «Зграя гунів», систематично застосовували жорстокі методи катувань та залякування під час рейдів у бідних районах.

Потерпілі стверджують, що офіцери били їх до синців і крові, обпалювали шкіру розплавленим металом, запихали їм у горло палиці, змушуючи блювати, — усе це в пошуках зізнань чи інформації. Десятки людей подавали скарги та позови, але голова департаменту шериф Браян Бейлі ігнорував їхні звернення.

Кривава справа «Зграї гунів» викликала гучний резонанс у штаті та країні. Професор кримінології Малколм Холмс назвав її «випадком, який увійде в історичні літописи», оскільки він розкрив «приховувану довгий час проблему, особливо в сільській Америці».

Очікується, що під час судових засідань з’являться нові шокуючі деталі про діяльність «Зграї гунів». Законодавці Міссісіпі вже вносять зміни для посилення нагляду за правоохоронцями та можливості позбавлення їх ліцензій у разі виявлення порушень.

Ця справа стала болючим нагадуванням про расову нерівність та надмірне насильство з боку поліції в США. Міссісіпі та інші штати повинні вжити рішучих заходів для викорінення такої жорстокої практики та відновлення довіри громадян до правоохоронної системи.

За інформацією The New York Times

Читати також:

Байден назвав рабство «первородним гріхом Америки»

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *