Вперше в історії: у Вашингтоні відбудеться тристоронній саміт лідерів США, Філіппін та Японії

Білий дім оголосив про проведення безпрецедентної зустрічі на вищому рівні 11 квітня. Вперше в США на саміті зберуться президент США Джо Байден, президент Філіппін Фердинанд Маркос та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда.

Як повідомила прессекретар Білого дому Карін Жан-П’єр, лідери трьох країн розвиватимуть тристороннє партнерство, засноване на глибокій історичній дружбі, міцних і зростаючих економічних відносинах, а також спільному баченні вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

«Під час саміту лідери також підтвердять незламні союзи між США та Філіппінами, а також між США та Японією», — наголосила Жан-П’єр.

На порядку денному тристоронньої зустрічі — низка ключових питань, зокрема:

  • Співпраця для інклюзивного економічного зростання та розвитку нових технологій;
  • Просування ланцюгів постачання в галузі чистої енергетики та співробітництво у сфері клімату;
  • Сприяння миру та безпеці в Індо-Тихоокеанському регіоні та у всьому світі.

Тристоронній саміт у Білому домі стане знаковою подією в рамках зміцнення безпекових та економічних зв’язків між трьома країнами. Вашингтон, Токіо та Манілу пов’язують тривалі тісні стосунки як у сфері оборони, так і в торгово-економічній співпраці.

Адміністрація Байдена продовжує посилювати взаємодію зі стратегічними партнерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні на тлі чимраз більшої агресивності Китаю. Очікується, що питання стримування КНР та гарантування безпеки морських шляхів у відкритому Індо-Тихоокеанському регіоні також буде одним із пріоритетів на порядку денному саміту.

Раніше США, Філіппіни та Японія неодноразово проводили спільні військові навчання в акваторіях Тихого океану. Тепер країни підсилюють співпрацю на найвищому рівні у різних сферах — економіці, кліматі, технологіях, безпеці.

Тристоронній формат взаємодії обіцяє стати потужним інструментом просування спільних інтересів держав у стратегічно важливому Індо-Тихоокеанському регіоні в умовах посилення конкуренції зі сторони КНР.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Міністерство оборони США підбило підсумки року в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *