Повітряні сили США провели чергові випробування гіперзвукової ракети

Військово-повітряні сили Сполучених Штатів здійснили черговий випробувальний запуск перспективної гіперзвукової авіаційної ракети AGM-183A виробництва компанії Lockheed Martin.

Про це повідомляє оборонне видання Defense News.

Випробування відбулося у неділю, однак Повітряні сили не уточнили, чи вважається воно успішним. Стратегічний бомбардувальник B-52H здійснив пуск повністю готового дослідного зразка ракети після зльоту з авіабази Андерсен на острові Гуам.

Ракету було випробувано на полігоні імені Рейгана на Маршаллових островах. Американські військові не розкрили деталей цілей випробувань, проте зазначили, що отримали «цінні дані про можливості» новітньої гіперзвукової зброї від Lockheed Martin.

«Випробування дозволило отримати унікальні важливі дані та слугувало розвитку низки гіперзвукових програм. Ми також перевірили та вдосконалили засоби для проведення випробувань і оцінки з метою подальшої розробки передових гіперзвукових систем», — прокоментував представник ВПС США.

Гіперзвукові ракети здатні рухатися зі швидкостями, що в рази перевищують швидкість звуку, долаючи величезні відстані за лічені хвилини. Розробка такої зброї вважається одним з головних пріоритетів американського військового відомства на тлі чимраз більшої гіперзвукової загрози з боку Росії та Китаю.

Тогорічні випробування AGM-183A були визнані невдалими через виникнення технічних проблем. Однак військові сподіваються, що подальші тести дозволять ракеті увійти на озброєння на початку 2030-х років.

Читати також:

Стало відомо, де, окрім США, знаходиться найбільше F-16, які так потрібні Україні

Світлина: Defense News, X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *