США вивільняють рекордний обсяг нафти зі сховищ: 1 млн барелів на добу

Байден використовує стратегічні резерви для стримування інфляції у країні без узгодження з МЕА.

У Штатах заявили про плани звільнити рекордний обсяг нафти із резервів без консультації з МЕА. Якщо це станеться, то багато хто почне ставити питання про доцільність існування Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) як такого”, — пише Reuters.

Як уточнює агентство з посиланням на джерело, в США оголосили про рекордне вивільнення запасів нафти у березні без консультації з партнерами з МЕА. За словами видання, це змусило інших членів МЕА щосили намагатися провести власні вивільнення запасів.

Наголошується, що МЕА (організація розташована в Парижі), що об’єднує 31 країну, було створено після стрибка цін на нафту у 1973 році для забезпечення безперебійного постачання своїх членів енергоносіями у разі надзвичайних ситуацій — війни, ембарго чи стихійного лиха руйнівної дії.

Члени групи МЕА стурбовані тим, що президент США Джо Байден використовує стратегічні резерви (SPR) для стримування інфляції в країні з політичних причин, замість використання їх для захисту країн-споживачів від глобальних перебоїв з поставками», — пояснили співрозмовники агентства.

США оголосили про плани вивільнити з резервів рекордні 180 млн барелів (1 млн на добу) 31 березня — за день до того, як члени МЕА мали зустрітися, щоб обговорити скоординований випуск запасів. Після зустрічі МЕА з міністром енергетики США Дженніфер Ґренхольм, остання оголосила, що є домовлення про обсяги, не уточнивши всіх деталей.

Це вже вдруге за пів року, коли США вирішили звільнити великий запас нафти без узгодження з МЕА», — зазначає Reuters. У листопаді Вашингтон повідомив, що звільнить 50 млн барелів, щоб стримати зростання цін через раптове відновлення попиту внаслідок пандемії.


Політична критика

Опоненти Байдена від Республіканської партії критикують його за його крок звільнити 180 мільйонів барелів з американських запасів, стверджуючи, що це рішення було політичним і що замість цього він повинен заохочувати внутрішній видобуток нафти.

Рекордно високі ціни на бензин у Сполучених Штатах вважаються «ахіллесовою п’ятою» для Демократичної партії Байдена перед виборами до Конгресу в листопаді цього року.

Президент США пообіцяв поступово відмовитися від викопного палива, щоб допомогти боротися зі зміною клімату, але його адміністрація не наклала жодних обмежень на галузь і в останні місяці закликала бурильників прискорити видобуток, щоб знизити ціни.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США вивільняють рекордний обсяг нафти зі сховищ: 1 млн барелів на добу

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *