Суддя штату Мен призупиняє рішення про недопущення Трампа до первинного бюлетеня республіканців

Суддя направила справу назад держсекретареві Мену, наказавши їй переглянути своє рішення після вердикту Верховного суду у подібній справі зі штату Колорадо.

Суддя Вищого суду штату Мен Майкла Мерфі у середу постановила головному виборчому посадовцеві штату зачекати з остаточним рішенням до вердикту Верховного суду США у справі щодо недопущення колишнього президента Дональда Трампа до первинного бюлетеня Республіканської партії у штаті Мен. Про це повідомляє New York Times.

У своєму рішенні суддя Мерфі зазначила, що відповідно до законодавства штату Мен, держсекретар Шенна Беллоуз була змушена оперативно винести своє рішення без можливості врахувати позицію Верховного суду з цього питання.

Верховний суд погодився розглянути за клопотанням Трампа попереднє рішення суду штату Колорадо про недопущення його до первинного бюлетеня республіканців, і, за прогнозами, має заслухати аргументи сторін у цій справі 8 лютого. Пані Беллоуз посилалася у своєму рішенні саме на аргументацію суду Колорадо.

«Держсекретар діяла в умовах невизначеної правової ситуації, коли ухвалювала своє рішення», — зазначила суддя Мерфі у 17-сторінковій постанові, — «їй слід надати можливість оцінити вплив та застосування» рішення Верховного суду США до її власного вердикту».

Вона додала: «Грубо кажучи, прийняття Верховним судом до розгляду справи Колорадо принципово змінює ситуацію щодо порядку розв’язання цих питань та юрисдикції».

Суд штату Мен зобов’язав Беллоуз винести нове рішення не пізніше ніж через 30 днів після оголошення рішення Верховного суду США у справі Колорадо, «змінивши, скасувавши або підтвердивши» її попереднє рішення про недопущення Дональда Трампа до первинного бюлетеня Республіканської партії.

Штат Мен має особливість, за якою держсекретар зобов’язаний ухвалювати рішення щодо відповідності кандидатів вимогам для включення до бюлетеня ще до розгляду таких скарг судовою гілкою влади. Кілька виборців штату Мен, які заперечували проти висунення кандидатури Трампа, звернулися до Беллоуз з вимогою не допускати його до бюлетеня республіканців.

У своїх юридичних документах та під час слухань минулого місяця вони стверджували, що колишній президент більше не має права обіймати державні посади, оскільки він підбурював до нападу на Капітолій США 6 січня 2021 року.

Розділ 14-ї поправки до Конституції США, прийнятий спочатку для недопущення колишніх посадовців Конфедерації до федерального уряду, позбавляє права обіймати будь-які посади чиновників, які «брали участь у заколоті чи повстанні».

У своєму рішенні 28 грудня Шенна Беллоуз, демократка, обрана законодавцями штату на посаду держсекретаря, погодилася з аргументами групи виборців, що складалася з трьох колишніх обраних посадовців, які подали один позов, та окремого мешканця штату, який подав інший позов на тій самій підставі.

Вона дійшла висновку, що Дональд Трамп не має права балотуватися на пост президента, а отже не може бути включений до первинного бюлетеня республіканців Мену, оскільки він використовував «хибний наратив про фальсифікації на виборах», щоб «розпалити своїх прихильників» у спробі перешкодити мирній передачі влади після виборів 2020 року.

Це рішення зробило штат Мен другим після Колорадо, який заблокував можливість участі Трампа у президентських перегонах.

Читати також:

Трамп не зможе балотуватися в Колорадо на пост президента через порушення 14-го Амеднаменту

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *